Tanie wzmocnienie organizmu

Witajcie,

Włókno jęczmienia jest bogatym zródłem beta-glukanu substancji, która pomaga  zredukować wysoki poziom cholesterolu poprzez wiązanie kwasów tłuszczowych. Jest także bardzo dobrym immunostymulatorem.

Przepis na kleik  jęczmienny:

2 litry wody,

1 szklanka pęczaku

2 cytryny

1/4 szklanki miodu

Umieścić wodę i jęczmień w średnim garnku, ustawić na dużym ogniu i doprowadzić do wrzenia. Gdy zacznie się gotować, zmniejszyć ogień do minimum i gotować na wolnym ogniu przez 35 minut.

Skórki cytryny bez białego miąższu pociąć dodać wyciśnięty sok z dwóch cytryn i umieścić w 3 litrowym dzbanku lub garnku. Odstawić.

Po 30 minutach przecedzić wodę z jęczmienia przez drobne sitko i przelać do dzbanka. Wyrzucić jęczmień. Dodać miód i mieszać do połączenia  się składników.

Przechowywać w lodówce przez trzy dni.

Autor: Maria Bereziak

Witaj, Miło Cię tutaj widzieć! Oto moja wizytówka. Jestem z zawodu zielarzem- fitoterapeutą. Mój kod zawodu- 323012 oraz naturopatą- kod zawodu 323009. Stosuję niekonwencjonalne metody terapii i leczenia w tym ziołolecznictwo. Ukończyłam kursy I i II stopnia z Towaroznawstwa Ziołowego i Ziołolecznictwa w 1991 roku w Poznaniu w Instytucie Roślin Zielarskich i Przetworów Zielarskich. Prowadziłam 25 lat zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze, nadal prowadzę gabinet medycyny naturalnej. W połączeniu z praktykami klasycznej medycyny układam indywidualny program terapii dla każdej osoby. Potrzebujesz mojej porady zdrowotnej- serdecznie zapraszam do kontaktu, obecnie tylko internetowo!- pisz: tilikum52@onet.eu

%d blogerów lubi to: