Przestań zapraszać do siebie choroby!

Psychologiczną naturę chorób można objaśnić w skrócie jako brak życia spowodowany czy to niedoborem  materii w ciele czy tez  jej nadmiarem, który nie daje swobody działania duchowi.

Przyczyną psychologiczną jest również wrażenie bólu jakie utrzymuje umysł. Ból nie zawsze jest fizyczny. Istnieją jego fizyczne przyczyny, ale gdy tylko umysł  poznaje jakąś dolegliwość, to ze strachu przed nią podtrzymuje ją  i to zwiemy bólem.

Choroba jest często powodowana brakiem rytmu czy to w myśli, w uczuciu, w oddechu, działaniu czy w codziennym życiu. Na przykład czuwanie w nocy, gdy ktoś zwykle  śpi o tej porze, zmiana pory obiadu, drzemanie, gdy człowiek tego zazwyczaj nie robi.

Czynienie czegoś  wbrew przyzwyczajeniu wytrąca z rytmu. Ludzie , którzy mają w zwyczaju być zagniewani lub kłócić się byliby chorzy, gdyby sobie na to nie pozwolili.

Jest taka opowiastka o tym, jak człowiek, który nie mógł zachować  żadnej tajemnicy został zmuszony do milczenia. W końcu zachorował on, a lekarz musiał wyleczyć go pozwalając wyrzucić z siebie tę tajemnicę. Wszystko to oznacza rytm. Każde przyzwyczajenie tworzy rytm.

STRACH PRZED NABAWIENIEM SIĘ CHOROBY TAKŻE JEST  JEJ PRZYCZYNĄ.

Niektórzy ludzie interesują się czy sa chorzy i próbują odkryć co się stało gdy jest z nimi coś nie tak. Inni znajdują przyjemność w użalaniu się nad sobą, albo lubują się współczuciem innych. Ci zapraszają chorobę. Jeszcze inni przyjmują ją gdy są  do pewnego stopnia niedysponowani.. Życzą sobie być traktowani jak pacjenci, albo próbują podjąć leniwe życie. Ale  przez tego typu postępowanie umysł w naturalny sposób utrzymuje dłużej chorobę bo pozwala mu się  na takie działanie.

Mamy wiele innych przyczyn choroby. Pośród nich najnieszczęśliwsze jest wrażenie : Cierpię na chorobę, której nigdy nie można wyleczyć”, gdyż gorsze jest od samej choroby.

W rzeczywistości dusza każdej istoty zdrowej czy chorej wolna  jest od jakiegokolwiek bólu czy choroby i wciąż leczy umysł i ciało. I gdyby nie umysł i ciało, które stwarzają chorobę, człowiek byłby zawsze zdrowy. Rzeczą naturalną jest być zdrowym, a każda choroba, ból czy dolegliwość są nienaturalne.

Autor: Maria Bereziak

Witaj, Miło Cię tutaj widzieć! Oto moja wizytówka. Jestem z zawodu zielarzem- fitoterapeutą. Mój kod zawodu- 323012 oraz naturopatą- kod zawodu 323009. Stosuję niekonwencjonalne metody terapii i leczenia w tym ziołolecznictwo. Ukończyłam kursy I i II stopnia z Towaroznawstwa Ziołowego i Ziołolecznictwa w 1991 roku w Poznaniu w Instytucie Roślin Zielarskich i Przetworów Zielarskich. Prowadziłam 25 lat zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze, nadal prowadzę gabinet medycyny naturalnej. W połączeniu z praktykami klasycznej medycyny układam indywidualny program terapii dla każdej osoby. Potrzebujesz mojej porady zdrowotnej- serdecznie zapraszam do kontaktu, obecnie tylko internetowo!- pisz: tilikum52@onet.eu

%d blogerów lubi to: