Co robić , gdy marzną Ci stopy i ręce

By rozgrzać ręce i stopy, wykonaj delikatny masaż z rozgrzewającym olejkiem z kwiatów wiciokrzewuPoprawia to krążenie skórne.

W wypadkach zaburzeń krążenia w kończynach użyj do kąpieli nóg roztworu z 1 łyżeczki nasion gorczycy w dwóch litrach wody.

Zmielony pieprz turecki / czyli papryka jest również silnym stymulatorem układu krążenia.

Podobnie bez czarny.

Jedną częsć świeżych liści z dwiema  częściami wazeliny podgrzewaj, aż liście staną się kruche. Przecedz i oznacz.

Smaruj , gdy zmarzną ci kończyny

By poprawić złe krążenie, pij codziennie  sok z owoców dzikiej róży, skrzypu lub gryki- wzmacnia to małe naczynia krwionośne.

Krążenie poprawiają też czrny pieprz, gozdziki, cynamon, kolendra, kminek, imbir, czosnek, majeranek, rozmaryn, tymianek. Dodawaj je do jedzenia, zwłaszcza zimą

Autor: Maria Bereziak

Witaj, Miło Cię tutaj widzieć! Oto moja wizytówka. Jestem z zawodu zielarzem- fitoterapeutą. Mój kod zawodu- 323012 oraz naturopatą- kod zawodu 323009. Stosuję niekonwencjonalne metody terapii i leczenia w tym ziołolecznictwo. Ukończyłam kursy I i II stopnia z Towaroznawstwa Ziołowego i Ziołolecznictwa w 1991 roku w Poznaniu w Instytucie Roślin Zielarskich i Przetworów Zielarskich. Prowadziłam 25 lat zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze, nadal prowadzę gabinet medycyny naturalnej. W połączeniu z praktykami klasycznej medycyny układam indywidualny program terapii dla każdej osoby. Potrzebujesz mojej porady zdrowotnej- serdecznie zapraszam do kontaktu, obecnie tylko internetowo!- pisz: tilikum52@onet.eu

%d blogerów lubi to: