Kategorie
Twoje Zdrowie: Leczenie Ziołami

Czy noszenie kasztanów w kieszenie to stary, śmieszny przesąd?

Witaj,

Noszenie kasztanów w kieszeniach przy chorobach reumatycznych oraz przy hemoroidach do niedawna uważane było za stary, śmieszny przesąd.Jednakże badania klinicystów japońskich / jak wiadomo Japończycy są najlepszymi na świecie przyrodnikami/, położyły kres temu mniemaniu w  i w szpitalach japońskich kasztany stosowane są nie tylko w sprawach reumatycznych, ale np. przy zapaleniu płuc, przy leczeniu gruzlicy itp.- chorym nakłada się coś w rodzaju kamizelki z wszytymi wewnątrz kasztanami, na kilka godzin, np. na noc i skutek jest bardziej przekonywujący niż przy uderzeniowej dawce antybiotyku / a nietolerancja antybiotyków zdarza się obecnie coraz częściej/.

Przy przewlekłych sprawach artretycznych lub reumatycznych takie okłady z kasztanów zakładane są  w miejscach szczególnie zaatakowanych na stałe, aż się cofną sprawy chorobowe.Takie działanie owocu kasztanowca jednakże po roku ustaje- i w tym  się zgadzam z Japończykami.

Autor: Maria Bereziak

Witaj,
Miło Cię tutaj widzieć! Oto moja wizytówka.
Ukończyłam kursy I i II stopnia z Towaroznawstwa Ziołowego i Ziołolecznictwa w 1991 roku w Poznaniu w Instytucie Roślin Zielarskich i Przetworów Zielarskich. Prowadziłam 25 lat zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze, nadal prowadzę gabinet medycyny naturalnej- wspomagam leczenie konwencjonalne- ziołoterapią.
Obecnie udzielam porad internetowo.
Potrzebujesz mojej porady zdrowotnej- serdecznie zapraszam do kontaktu, pisz na maila: tilikum52@onet.eu