Czy noszenie kasztanów w kieszenie to stary, śmieszny przesąd?

Witaj,

Noszenie kasztanów w kieszeniach przy chorobach reumatycznych oraz przy hemoroidach do niedawna uważane było za stary, śmieszny przesąd.Jednakże badania klinicystów japońskich / jak wiadomo Japończycy są najlepszymi na świecie przyrodnikami/, położyły kres temu mniemaniu w  i w szpitalach japońskich kasztany stosowane są nie tylko w sprawach reumatycznych, ale np. przy zapaleniu płuc, przy leczeniu gruzlicy itp.- chorym nakłada się coś w rodzaju kamizelki z wszytymi wewnątrz kasztanami, na kilka godzin, np. na noc i skutek jest bardziej przekonywujący niż przy uderzeniowej dawce antybiotyku / a nietolerancja antybiotyków zdarza się obecnie coraz częściej/.

Przy przewlekłych sprawach artretycznych lub reumatycznych takie okłady z kasztanów zakładane są  w miejscach szczególnie zaatakowanych na stałe, aż się cofną sprawy chorobowe.Takie działanie owocu kasztanowca jednakże po roku ustaje- i w tym  się zgadzam z Japończykami.

Published by

Maria Bereziak

Witaj, Miło Cię tutaj widzieć! Oto moja wizytówka. Jestem z zawodu zielarzem- fitoterapeutą. Mój kod zawodu- 323012 oraz naturopatą- kod zawodu 323009. Stosuję niekonwencjonalne metody terapii i leczenia w tym ziołolecznictwo. Ukończyłam kursy I i II stopnia z Towaroznawstwa Ziołowego i Ziołolecznictwa w 1991 roku w Poznaniu w Instytucie Roślin Zielarskich i Przetworów Zielarskich. Prowadziłam 25 lat zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze, nadal prowadzę gabinet medycyny naturalnej. W połączeniu z praktykami klasycznej medycyny układam indywidualny program terapii dla każdej osoby. Potrzebujesz mojej porady zdrowotnej- serdecznie zapraszam do kontaktu, obecnie tylko internetowo- miejmy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości także spotkamy się osobiście w gabinecie- pisz: tilikum52@onet.eu