Dlaczego ludzie nie są długowieczni?

Witaj,

Dlaczego ludzie nie są długowieczni? 

 

Skóra ludzka jest- żywym organizmem, w którym gromadzą się toksyny. Z tych toksyn należy organizm nieustannie uwalniać.

Człowiek gdy się poci jest w stanie wydalić przez  skórę 2,5 i pół razy więcej odpadków, aniżeli przez nerki lub jelita.

To można jedynie osiągnąć w łaźniach poprzez kąpiele parowe z winnikiem .W dawnej łaźni centrum stanowił piec kamienny zlewany wodą. Wokół niego gromadziły się do naga rozebrane osoby, które siekły się winnikiem, czyli miotełką z rózg brzozowych z liśćmi. Służba była zobowiązana do: podawania wody do oblewania, trzepania winnikami, nacierania ciała (rybarz), wycierania (exutor), podawania napojów. Wszystko po to, aby lepiej otwierały się pory i pot obfity spływał.

Z takich kąpieli trzeba korzystać raz w tygodniu, niemiłosiernie się „parząc” i pocąc nie krócej niż 20-30 minut. Szczególnie polecane są łaźnie, w których wszystko jest wykonane z drewna.

Doskonałym sposobem na oczyszczanie ożywianie skóry jest nacieranie całego ciała mokrym ręcznikiem. Wieczorem należy przygotować w misce bardzo słony roztwór wodny, namoczyć w nim włochaty ręcznik, lekko go wykręcić i mocno nacierać nim ciało.

Gdy po nacieraniu ciało jest czerwone jak homar, można uznać, że jest znowu żywym organizmem.

Uwaga: W łazienkach parowych nie należy używać mydła, lecz mąkę kukurydzianą, nieszkodliwą w gorącym pomieszczeniu.

Pozdrawiam, Marysia

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.