Jaskrawe kolory w słodyczach dla dzieci

Witaj,

Dzieci uwielbiają  jaskrawe kolory, dlatego producenci słodyczy wytwarzają dla najmłodszych najbardziej kolorowe słodycze.Chociaż wszystkie dozwolone barwniki żywności, są rygorystycznie testowane i muszą być bezpieczne, to jednak niektóre z nich wywołują zaniepokojenie u konsumentów.

Należy do nich tartrazyna, która może powodować świszczący oddech u astmatyków i coraz silniejsze napady migreny u osób uczulonych na tę substancję.Barwnik  E-102 może także wywoływać pokrzywkę, katar, łzawienie oczu oraz niewyrazne widzenie.

Tartrazyna- razem z innymi sztucznymi barwnikami używanymi do wyrobu słodyczy, takimi jak żółcień pomarańczowa E-110, koszenila E-120  i indygotyna E-132  znajduje się na liście dodatków do żywności, których stosowania powinno się unikać przy produkcji wyrobów dla dzieci. Może to jest przyczyną nadpobudliwości  u dzieci?

Published by

Maria Bereziak

25 lat prowadziłam zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze. Nadal zajmuję się fitoterapią i dietoterapią. Moją misją jest przywracanie Wam zdrowia. W swojej zielarni leczyłam także "serca chore z miłości" Poradz się jeśli cierpisz z powodu swego męża lub partnera. https://leczenieludowe.wordpress.com http:/życiewedwoje.wordpress.com/