Jaskrawe kolory w słodyczach dla dzieci

Witaj,

Dzieci uwielbiają  jaskrawe kolory, dlatego producenci słodyczy wytwarzają dla najmłodszych najbardziej kolorowe słodycze.Chociaż wszystkie dozwolone barwniki żywności, są rygorystycznie testowane i muszą być bezpieczne, to jednak niektóre z nich wywołują zaniepokojenie u konsumentów.

Należy do nich tartrazyna, która może powodować świszczący oddech u astmatyków i coraz silniejsze napady migreny u osób uczulonych na tę substancję.Barwnik  E-102 może także wywoływać pokrzywkę, katar, łzawienie oczu oraz niewyrazne widzenie.

Tartrazyna- razem z innymi sztucznymi barwnikami używanymi do wyrobu słodyczy, takimi jak żółcień pomarańczowa E-110, koszenila E-120  i indygotyna E-132  znajduje się na liście dodatków do żywności, których stosowania powinno się unikać przy produkcji wyrobów dla dzieci. Może to jest przyczyną nadpobudliwości  u dzieci?

Autor: Maria Bereziak

Witaj, Miło Cię tutaj widzieć! Oto moja wizytówka. Jestem z zawodu zielarzem- fitoterapeutą. Mój kod zawodu- 323012 oraz naturopatą- kod zawodu 323009. Stosuję niekonwencjonalne metody terapii i leczenia w tym ziołolecznictwo. Ukończyłam kursy I i II stopnia z Towaroznawstwa Ziołowego i Ziołolecznictwa w 1991 roku w Poznaniu w Instytucie Roślin Zielarskich i Przetworów Zielarskich. Prowadziłam 25 lat zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze, nadal prowadzę gabinet medycyny naturalnej. W połączeniu z praktykami klasycznej medycyny układam indywidualny program terapii dla każdej osoby. Potrzebujesz mojej porady zdrowotnej- serdecznie zapraszam do kontaktu, obecnie tylko internetowo!- pisz: tilikum52@onet.eu

%d blogerów lubi to: