Przyczyną miażdżycy- nie tylko cholesterol

Nie tylko cholesterol jest przyczyną miażdżycy
Obecnie  mniej znanym czynnikiem jest  homocysteina. Jest to aminokwas powstający podczas trawienia białka zwierzęcego.

Do zawału, udaru. choroby wieńcowej  dochodzi  również  u ludzi z niskim poziomem cholesterolu, ale za to z podwyższonym poziomem homocysteiny.

Połowa osób z chorobą niedokrwienną serca, która trafia do szpitala ma normalny lub niski poziom cholesterolu.

Wysoki poziom homocysteiny  usposabia do starczej demencji  i choroby Alzheimera.

Stężenie homocysteiny rośnie z wiekiem. Objawy przedwczesnego rozwoju miażdzycy  pojawiają się  już po czterdziestce.

Ryzyko wystąpienia miażdżycy podnosi palenie papierosów, nadużywanie alkoholu i kawy, dieta uboga w kwas foliowy  i witaminy: B6 i B12.

Kwas foliowy  to witamina B9

Można  zapobiegać  chorobom serca i udaru mózgu zmniejszając  poziom homocysteiny we krwi. Po prostu spożywaj więcej/ ok.400 mcg kwasu foliowego.

Dobrym zrodłem kwasu foliowego są: szpinak, zielone warzywa, fasola. Foliany zawarte są też  w szparagach, bananach cytrynach, roślinach strączkowych.

Pozdrawiam, Marysia

Autor: Maria Bereziak

Witaj, Miło Cię tutaj widzieć! Oto moja wizytówka. Jestem z zawodu zielarzem- fitoterapeutą. Mój kod zawodu- 323012 oraz naturopatą- kod zawodu 323009. Stosuję niekonwencjonalne metody terapii i leczenia w tym ziołolecznictwo. Ukończyłam kursy I i II stopnia z Towaroznawstwa Ziołowego i Ziołolecznictwa w 1991 roku w Poznaniu w Instytucie Roślin Zielarskich i Przetworów Zielarskich. Prowadziłam 25 lat zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze, nadal prowadzę gabinet medycyny naturalnej. W połączeniu z praktykami klasycznej medycyny układam indywidualny program terapii dla każdej osoby. Potrzebujesz mojej porady zdrowotnej- serdecznie zapraszam do kontaktu, obecnie tylko internetowo!- pisz: tilikum52@onet.eu

%d blogerów lubi to: