Kategorie
Odkrycia naukowe

Duża ilość soli w pożywieniu- częste nocne wizyty w toalecie

Witaj.

Wg urologów z Uniwersytetu w Nagasace, ludzie, którzy chodzą w nocy do toalety, powinni zmniejszyć spożycie soli. Japończycy podkreślają, że nykturia, która dotyczy zwłaszcza osób po sześćdziesiątce, prowadzi do zaburzeń snu i negatywnie wpływa na jakość życia.

W studium, w którym wzięło udział ponad 300 osób, stwierdzono, że zmniejszone spożycie soli wiązało się z rzadszymi wizytami w toalecie.

Japończycy zaprezentowali wyniki swoich badań na kongresie Europejskiego Towarzystwa Urologicznego w Londynie.

Pacjentom z dużym spożyciem soli i zaburzeniami snu zalecono zmiany dietetyczne, a następnie monitorowano ich przez 3 miesiące. Okazało się, że liczba nocnych wizyt w toalecie spadła z średnio ponad 2 do zaledwie 1.

Dziewięćdziesiąt osiem osób skończyło jednak studium, jedząc więcej soli niż normalnie. W ich przypadku liczba nocnych wizyt w toalecie wzrosła.

Dr Matsuo Tomohiro podkreśla, że badania trzeba powtórzyć na większej próbie. Jeśli wyniki uda się potwierdzić, za pomocą zwykłej interwencji dietetycznej łatwo będzie pomóc sporej grupie osób.

Komentatorzy doniesień Japończyków podkreślają, że dotąd ilości soli generalnie nie uznawano za przyczynę nykturii. Zwykle lekarze koncentrowali się na ilości wypijanych przed pójściem spać płynów, problemach z pęcherzem oraz (w przypadku mężczyzn) na kwestiach związanych z przerostem prostaty.

Pozdrawiam Was, Marysia

Autor: Maria Bereziak

Witaj,
Miło Cię tutaj widzieć! Oto moja wizytówka.
Ukończyłam kursy I i II stopnia z Towaroznawstwa Ziołowego i Ziołolecznictwa w 1991 roku w Poznaniu w Instytucie Roślin Zielarskich i Przetworów Zielarskich. Prowadziłam 25 lat zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze, nadal prowadzę gabinet medycyny naturalnej- wspomagam leczenie konwencjonalne- ziołoterapią.
Obecnie udzielam porad internetowo.
Potrzebujesz mojej porady zdrowotnej- serdecznie zapraszam do kontaktu, pisz na maila: tilikum52@onet.eu