W jaki sposób organizm reguluje ciśnienie krwi?

Witaj,

Aby zrozumieć , dlaczego wysokie ciśnienie krwi  jest poważnym problemem zdrowotnym, musisz najpierw zaznajomić się  z pojęciem ciśnienia krwi.Twoje serce  i naczynia krwionośne  współpracują  przy dostarczaniu tlenu  i substancji odżywczych  do wszystkich części organizmu i usuwaniu zbytecznych produktów przemiany materii, takich jak dwutlenek węgla , którego pozbywasz się przy każdym wydechu . Krew pośredniczy w transportowaniu  tych substancji. Ciśnienie krwi  jest wynikiem dwóch przeciwstawnych sił w organizmie: siły stworzonej przez serce, kiedy wypompowuje ono krew  i siły tętnic / naczyń krwionośnych , które przenoszą tlen  i substancje odżywcze  do tkanek/ Siła wytworzona przez serce , kiedy się ono kurczy , zwana jest skurczowym  ciśnieniem krwi , siła napierająca  na ściany tętnic , kiedy serce się rozluznia , zwana jest rozkurczowym  ciśnieniem krwi. Jeżeli siła  serca pompującego krew albo siła tętnic pokonujących opór naczyniowy / albo obie/ są zbyt duże  masz nadciśnienie.U  ponad 95 procent  cierpiących na nadciśnienie  nie można określić przyczyny schorzenia. Taki rodzaj ciśnienia lekarze nazywają  pierwotnym albo samoistnym nadciśnieniem. Samoistne nadciśnienie  często jest chorobą rodzinną . Jeżeli mają  je twoi rodzice  lub rodzeństwo , istnieje większe prawdopodobieństwo , ze choroba rozwinie się  i u ciebie. Być może , ze nadciśnienie ma tendencje do występowania  w określonych rodzinach  po części dlatego , że jest  też dla nich  charakterystyczna nadmierna  waga ciała. Jeśli jesteś cięższy już o 20 procent należnej wagi , twoje ciśnienie jest prawdopodobnie wyższe  niż normalne.

Autor: Maria Bereziak

Witaj, Miło Cię tutaj widzieć! Oto moja wizytówka. Jestem z zawodu zielarzem- fitoterapeutą. Mój kod zawodu- 323012 oraz naturopatą- kod zawodu 323009. Stosuję niekonwencjonalne metody terapii i leczenia w tym ziołolecznictwo. Ukończyłam kursy I i II stopnia z Towaroznawstwa Ziołowego i Ziołolecznictwa w 1991 roku w Poznaniu w Instytucie Roślin Zielarskich i Przetworów Zielarskich. Prowadziłam 25 lat zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze, nadal prowadzę gabinet medycyny naturalnej. W połączeniu z praktykami klasycznej medycyny układam indywidualny program terapii dla każdej osoby. Potrzebujesz mojej porady zdrowotnej- serdecznie zapraszam do kontaktu, obecnie tylko internetowo!- pisz: tilikum52@onet.eu

Dodaj komentarz

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: