Co mówi Twój zapach o Twoim zdrowiu?

Witaj,

Gdy jesteś podenerwowany albo zestresowany  zapach Twojego potu jest bardziej wyczuwalny. Sam pot nie pachnie – to bakterie na skórze wywołują ten przykry zapach, który staje się wyczuwalny dla Ciebie i otoczenia.

Gdy czujesz brzydki zapach swojego ciała zrób szybki   test . Jeżeli nie możesz dowiedzieć się, skąd pochodzi, sprawdz zapach biustonosza. Może nie pachnie świeżością. Po 2-3 razach  noszenia trzeba go przeprać podobnie jak inne ubrania.

Syndrom  zapachu  zepsutej ryby. Ludzie, którzy mają ten rzadki syndrom – zwane trimetyloaminurią – wydzielają zapach jak martwe ryby. Zdarza się, ponieważ ich organizm nie może przełamać pewnej chemicznej bariery, która również znajduje się w owocach morza. Kilka rzeczy może pomóc w tym przypadku: Kąpać się lub  brać prysznic z kwaśnym mydłem, prać często ubrania i nie jeść zbyt dużo owoców morza.

Braki węglowodanowe.

Jeśli jesz zbyt mało węglowodanów, organizm może spalić tłuszcz na energię, a to tworzy kwaśne związki chemiczne zwane ketonami. Także owocowy zapach oddechu lub  zapach zmywacza do paznokci. Jest to tak zwana ketoza, a to może stać się niebezpieczne, jeśli zbyt wiele ketonów odkłada się w organizmie.

Jeśli Twój mocz pachnie słodko.

To może być objawem cukrzycy. Gdy organizm nie rozkłada cukru, gromadzi się we krwi – i  moczu.

Może masz zakażenie układu moczowego / ZUM/

ZUM występuje, gdy bakterie dostaną się do dróg moczowych.

Inne rzeczy, które mogą powodować brzydki zapach to seks i wytarcie  pupy od tyłu do przodu. Jeśli  mocz ma nieprzyjemny zapach lub jest mętny lub mleczny, czy  boli lub  piecze to możesz mieć ZUM. Skonsultuj się się z lekarzem. Leki mogą zabić zakażenia.

Nieprzyjemny zapach potu nóg.

Ocet pomaga pozbyć się bakterii, które powodują, ten zapach.

Inne rzeczy, które możesz zrobić: Noś bawełniane, czyste, skarpetki i umieść nowe wkładki w starszych butach.Dobrym pomysłem jest częsta zmiana butów. To daje im czas na przewietrzenie, zanim  założysz  buty ponownie.

Jeśli  spożywasz dużo jabłek, oddajesz dużo gazów, które niestety cuchną.

Twój organizm nie może strawić i wchłonąć niektóre z węglowodanów w produktach spożywczych, w tym jabłka, rodzynki, suszone śliwki. Węglowodany te sprawiają nadmierne oddawanie gazów. Inne pokarmy, które mogą sprawiać oddawanie gazów to karczochy, brukselka i soczewica.

Twoja skóra brzydko pachnie :

  • Gdy pijesz piwo, kieliszek wina lub koktajl, wątroba zamienia większość alkoholu w kwas. Ale niektóre z nich wychodzą za pośrednictwem potu i wydychanego powietrza. Brzydki zapach / w oddechu / może pochodzić   także z jedzenia porów.

    Pozdrawiam, Marysia

Autor: Maria Bereziak

Witaj, Miło Cię tutaj widzieć! Oto moja wizytówka. Jestem z zawodu zielarzem- fitoterapeutą. Mój kod zawodu- 323012 oraz naturopatą- kod zawodu 323009. Stosuję niekonwencjonalne metody terapii i leczenia w tym ziołolecznictwo. Ukończyłam kursy I i II stopnia z Towaroznawstwa Ziołowego i Ziołolecznictwa w 1991 roku w Poznaniu w Instytucie Roślin Zielarskich i Przetworów Zielarskich. Prowadziłam 25 lat zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze, nadal prowadzę gabinet medycyny naturalnej. W połączeniu z praktykami klasycznej medycyny układam indywidualny program terapii dla każdej osoby. Potrzebujesz mojej porady zdrowotnej- serdecznie zapraszam do kontaktu, obecnie tylko internetowo!- pisz: tilikum52@onet.eu

%d blogerów lubi to: