Co zrobić , gdy Twój pot brzydko pachnie?

Witaj,

Co zrobić, gdy Twój pot brzydko pachnie?

 

Trudno powiedzieć, czy jest to kwestia kosmetyczna, ale chyba tak, skoro każda wytwórnia kosmetyków na świecie produkuje i mocno reklamuje różne, oczywiście zewnętrznie  stosowane dezodoranty czyli środki odwaniające.

Przede wszystkim należy stwierdzić, że cuchnący pot – to nie jest wyłącznie sprawa higieny osobistej i dezodorantami wyleczyć się nie da. Pocenie się chorobliwe może czasem polegać na wzmożonym wydzielaniu się potu i to bez wyraźnej przyczyny, jaką może być zawsze upał lub zmęczenie. Czasem przy stosunkowo niewielkim  wydzielaniu  pot czuć i nie pomagają żadne dezodoranty  czy zabiegi higieniczne, perfumowanie całego ciała czy częste kąpiele.

Mężczyznom  prawie zawsze ta dolegliwość  uwydatnia się w nogach. Te nogi czuć tak, że nie ma wątpliwości – komu.

U kobiet  ów „zapach” rozkłada się raczej na cale ciało i bywa mniej dokuczliwy dla otoczenia. We wszystkich jednak wypadkach, czy chodzi o cuchnące pachy, czy nogi lub  wiecznie mokre ręce, przyczyna jest ta sama: zachwianie gospodarki wodnej w organizmie  i brak witamin.

Gospodarką wodną organizmu rządzą nerki i jeżeli one pracują dobrze, żadnych kłopotów z potem nie miewamy.

Najlepszym środkiem odwaniającym jest pokrzywa. Świeży sok z niej w lecie / łyżka lub dwie w ciągu dnia / lub dwie szklanki naparu z suchego liścia w zimie, a wreszcie łyżeczka zmielonego, suchego liścia /popić zimną wodą / dwa razy dziennie – wystarczy, aby pot  w krótkim czasie stracił przykrą woń.

Nie należy jednak zapominać, że cuchnący pot dowodzi daleko posuniętego wygłodzenia witaminowego. A więc  do wyżywienia koniecznie trzeba  wprowadzić: surówki z selera , pietruszki, kalafiora, pomidora,  a ograniczyć zużycie soli.

Przy nadmiernym wydzielaniu potu, które również jednakowoż  źle świadczy  o wyżywieniu i pracy nerek  stosujemy liść szałwii wraz z mchem islandzkim lub liść orzecha włoskiego do wewnątrz / zemleć i zażywać 2 razy dziennie pół łyżeczki /

Do użytku zewnętrznego wystarczyć  może odwar z kory dębowej / dwie garście na litr wody dolewamy do wody kąpielowej /

Pozdrawiam, Marysia

 

Opublikowane przez Maria Bereziak

Witaj, Miło Cię tutaj widzieć! Oto moja wizytówka. Jestem z zawodu zielarzem- fitoterapeutą. Mój kod zawodu- 323012 oraz naturopatą- kod zawodu 323009. Stosuję niekonwencjonalne metody terapii i leczenia w tym ziołolecznictwo. Ukończyłam kursy I i II stopnia z Towaroznawstwa Ziołowego i Ziołolecznictwa w 1991 roku w Poznaniu w Instytucie Roślin Zielarskich i Przetworów Zielarskich. Prowadziłam 25 lat zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze, nadal prowadzę gabinet medycyny naturalnej. W połączeniu z praktykami klasycznej medycyny układam indywidualny program terapii dla każdej osoby. Potrzebujesz mojej porady zdrowotnej- serdecznie zapraszam do kontaktu, obecnie tylko internetowo- miejmy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości także spotkamy się osobiście w gabinecie- pisz: tilikum52@onet.eu

Gulf Coast Poet

gulfcoastpoet.com

poesie e altro

l'archivio delle parole in fila - zattera trasparente

Lluís Bussé

Barcelona's Multiverse | Art | Culture | Science

DivineRoyalty

Welcome to Life-Changing Motivation

The Glasgow Gallivanter

Adventures at home and abroad

The Lonely Author

Pain goes in, love comes out.

www.terraustralis 2.wordpress.com

kontynuacja www.terraustralis.wordpress.com

What's cooking on page 32

Sharing recipes from a huge collection of cookbooks

Onda Lucana

che la pecora sia sempre con Voi!!

Pismo / Journal

Dagerotyp. Studia z historii i teorii fotografii / Daguerreotype. Studies in the history and theory of photography

saania2806.wordpress.com/

Philosophy is all about being curious, asking basic questions. And it can be fun!

Kolej na kolej

Kolej w Polsce i na świecie - materiały archiwalne i aktualne

Where to next?

Riding in cars with dogs

ZIOŁOLECZNICTWO

Na moim blogu znajdziesz wiele recept ziołowych, które stosowałam u swoich pacjentów przez 30 lat swojej pracy zawodowej w zielarni i gabinecie.

Something to Ponder About

Lifestyle, Photography and Traditional Art

Wiersze, poezja ZagonBzu

Blog poetycki Tomasza Kuciny

Wyrazoholicy

uwikłani w słowa

Komu w drogę, temu trampki

..pół kroku za horyzontem

Sedat ÜNAL💫Blog

Hayat Paylaşıldıkça💫Güzelleşir ...

%d blogerów lubi to: