Estrogeny, jak obniżyć ich poziom?

Witaj,

Ilość  spożywanego tłuszczu ma również wpływ na poziom estrogenów.

Dieta tłusta zwiększa poziom estrogenów, zatem wyłączenie tłuszczu z diety jest korzystne w zapobieganiu rakowi sutka, a może także w innych nowotworach hormonozależnych.

Kobiety przed menopauzą, jak i po niej, które ograniczyły ilość spożywanych tłuszczów mają znaczny spadek poziomu estrogenów we krwi.

Autor: Maria Bereziak

Witaj, Miło Cię tutaj widzieć! Oto moja wizytówka. Jestem z zawodu zielarzem- fitoterapeutą. Mój kod zawodu- 323012 oraz naturopatą- kod zawodu 323009. Stosuję niekonwencjonalne metody terapii i leczenia w tym ziołolecznictwo. Ukończyłam kursy I i II stopnia z Towaroznawstwa Ziołowego i Ziołolecznictwa w 1991 roku w Poznaniu w Instytucie Roślin Zielarskich i Przetworów Zielarskich. Prowadziłam 25 lat zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze, nadal prowadzę gabinet medycyny naturalnej. W połączeniu z praktykami klasycznej medycyny układam indywidualny program terapii dla każdej osoby. Potrzebujesz mojej porady zdrowotnej- serdecznie zapraszam do kontaktu, obecnie tylko internetowo!- pisz: tilikum52@onet.eu

%d blogerów lubi to: