Pierwszy sposób na walkę z depresją

Witaj,nordwalking

Każdego z nas od  czasu do czasu dopada chandra, niemniej jednak niektórzy ludzie cierpią na chroniczną depresję.Nieleczona może pozbawić wszelkiej energii, stłumić popęd seksualny, uniemożliwić koncentrację, powodować bezsenność czyli odebrać nam radość życia.

Ruch uaktywnia w mózgu dwa najważniejsze dla podniesienia nastroju  neuroprzekazniki: serotoninę i norepinefrynę, są one obecne w większości leków antydepresyjnych.

Rzeczywiście leki te mogą przynieść niektórym pacjentom oczekiwaną ulgę, jednak badania kliniczne dowodzą, że na początkowym etapie leczenia  40 -50 procent pacjentów na nie w ogóle nie reaguje.

No i oczywiście ,łączy się z nimi wiele nieprzyjemnych efektów ubocznych.

Dla kontrastu, aktywność fizyczna podnosi nastrój, wpływa na te same neuroprzekazniki, jednak nie pociąga za sobą żadnych efektów ubocznych.

Dlatego też powinien to być pierwszy sposób na walkę z depresją.

Ćwiczenia uzależniają, jednak jest to jak najbardziej wskazane uzależnienie.

Pozdrawiam, Marysia

Published by

Maria Bereziak

25 lat prowadziłam zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze. Nadal zajmuję się fitoterapią i dietoterapią. Moją misją jest przywracanie Wam zdrowia. W swojej zielarni leczyłam także "serca chore z miłości" Poradz się jeśli cierpisz z powodu swego męża lub partnera. https://leczenieludowe.wordpress.com http:/życiewedwoje.wordpress.com/