Kategorie
Twoje Zdrowie: Leczenie Ziołami

Pierwszy sposób na walkę z depresją

Witaj,nordwalking

Każdego z nas od  czasu do czasu dopada chandra, niemniej jednak niektórzy ludzie cierpią na chroniczną depresję.Nieleczona może pozbawić wszelkiej energii, stłumić popęd seksualny, uniemożliwić koncentrację, powodować bezsenność czyli odebrać nam radość życia.

Ruch uaktywnia w mózgu dwa najważniejsze dla podniesienia nastroju  neuroprzekazniki: serotoninę i norepinefrynę, są one obecne w większości leków antydepresyjnych.

Rzeczywiście leki te mogą przynieść niektórym pacjentom oczekiwaną ulgę, jednak badania kliniczne dowodzą, że na początkowym etapie leczenia  40 -50 procent pacjentów na nie w ogóle nie reaguje.

No i oczywiście ,łączy się z nimi wiele nieprzyjemnych efektów ubocznych.

Dla kontrastu, aktywność fizyczna podnosi nastrój, wpływa na te same neuroprzekazniki, jednak nie pociąga za sobą żadnych efektów ubocznych.

Dlatego też powinien to być pierwszy sposób na walkę z depresją.

Ćwiczenia uzależniają, jednak jest to jak najbardziej wskazane uzależnienie.

Pozdrawiam, Marysia

Autor: Maria Bereziak

Witaj,
Miło Cię tutaj widzieć! Oto moja wizytówka.
Ukończyłam kursy I i II stopnia z Towaroznawstwa Ziołowego i Ziołolecznictwa w 1991 roku w Poznaniu w Instytucie Roślin Zielarskich i Przetworów Zielarskich. Prowadziłam 25 lat zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze, nadal prowadzę gabinet medycyny naturalnej- wspomagam leczenie konwencjonalne- ziołoterapią.
Obecnie udzielam porad internetowo.
Potrzebujesz mojej porady zdrowotnej- serdecznie zapraszam do kontaktu, pisz na maila: tilikum52@onet.eu