Nie musisz poddawać się badaniom laboratoryjnym na bezdech nocny.

Witaj,

Testy kliniczne wykazały, że jednorazowy plaster diagnostyczny SomnaPatch skutecznie wykrywa obturacyjny bezdech senny o różnych natężeniach.

Współczynnik zgodności klinicznej wskazań plastra i klasycznej polisomnografii wynosił aż 87,4% (z 95-proc. przedziałem ufności równym 81,4-91,9%). Dane te mają zostać wykorzystane do uzyskania pozwolenia od amerykańskiej Agencji Żywności i Leków (FDA).
SomnaPatch waży mniej niż uncję (28,3 g) i wykrywa ciśnienie w jamie nosowej, saturację krwi tlenem, tętno, wysiłek oddechowy, czas snu i ułożenie ciała.

Najbardziej zaskakujący był dla nas fakt, jak dobrze to miniaturowe urządzenie wypada w porównaniu do laboratoryjnych badań snu – podkreśla dr Maria Merchant, dyrektor wykonawcza firmy Somnarus.

W analizie uwzględniono symultaniczne zapisy polisomnografów i plastrów u 174 osób. Dodatkowe testy przeprowadzone w warunkach domowych wykazały, że w oparciu wyłącznie o instrukcje aż 38 z 39 uczestników udało się aktywować plastry i utrwalić dane z co najmniej 4 godzin snu.

Większość urządzeń do diagnostyki snu sprawia pacjentom kłopot i zaburza ich sen. Nasze studium wykazało, że  domowy monitor snu jest bardzo wygodny, łatwy w użyciu i nie zaburza snu.

Pozdrawiam, Marysia

Możliwość komentowania jest wyłączona.