Nie musisz poddawać się badaniom laboratoryjnym na bezdech nocny.

Witaj,

Testy kliniczne wykazały, że jednorazowy plaster diagnostyczny SomnaPatch skutecznie wykrywa obturacyjny bezdech senny o różnych natężeniach.

Współczynnik zgodności klinicznej wskazań plastra i klasycznej polisomnografii wynosił aż 87,4% (z 95-proc. przedziałem ufności równym 81,4-91,9%). Dane te mają zostać wykorzystane do uzyskania pozwolenia od amerykańskiej Agencji Żywności i Leków (FDA).
SomnaPatch waży mniej niż uncję (28,3 g) i wykrywa ciśnienie w jamie nosowej, saturację krwi tlenem, tętno, wysiłek oddechowy, czas snu i ułożenie ciała.

Najbardziej zaskakujący był dla nas fakt, jak dobrze to miniaturowe urządzenie wypada w porównaniu do laboratoryjnych badań snu – podkreśla dr Maria Merchant, dyrektor wykonawcza firmy Somnarus.

W analizie uwzględniono symultaniczne zapisy polisomnografów i plastrów u 174 osób. Dodatkowe testy przeprowadzone w warunkach domowych wykazały, że w oparciu wyłącznie o instrukcje aż 38 z 39 uczestników udało się aktywować plastry i utrwalić dane z co najmniej 4 godzin snu.

Większość urządzeń do diagnostyki snu sprawia pacjentom kłopot i zaburza ich sen. Nasze studium wykazało, że  domowy monitor snu jest bardzo wygodny, łatwy w użyciu i nie zaburza snu.

Pozdrawiam, Marysia

Autor: Maria Bereziak

Witaj, Miło Cię tutaj widzieć! Oto moja wizytówka. Jestem z zawodu zielarzem- fitoterapeutą. Mój kod zawodu- 323012 oraz naturopatą- kod zawodu 323009. Stosuję niekonwencjonalne metody terapii i leczenia w tym ziołolecznictwo. Ukończyłam kursy I i II stopnia z Towaroznawstwa Ziołowego i Ziołolecznictwa w 1991 roku w Poznaniu w Instytucie Roślin Zielarskich i Przetworów Zielarskich. Prowadziłam 25 lat zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze, nadal prowadzę gabinet medycyny naturalnej. W połączeniu z praktykami klasycznej medycyny układam indywidualny program terapii dla każdej osoby. Potrzebujesz mojej porady zdrowotnej- serdecznie zapraszam do kontaktu, obecnie tylko internetowo!- pisz: tilikum52@onet.eu

%d blogerów lubi to: