Możesz pomóc swojemu sercu

Witaj,

Możesz swojemu sercu znacznie pomóc  obniżając swoje podwyższone ciśnienie krwi.Często wystarczy  zrezygnować  z kilku szkodliwych nawyków i zmienić sposób odżywiania.Dlatego nie powinno się zwalczać nadciśnienia  wyłącznie za pomocą leków , ale wziąć sprawy w swoje ręce i wprowadzić zmiany  w sposobie swojego życia.

U wielu osób  nadciśnienie jest związane  z nadmiernym spożyciem soli , dlatego najlepiej  ograniczyć tę przyprawę – zawarty w niej  sód wiąże  dodatkowo wodę  i przez  to przyczynia sie  do zwiększenia ilości krwi  i ciśnienia.

Ponadto trzeba  wybierać produkty bogate w potas , który pomaga  pozbyć się nadmiaru wody z organizmu i tym samym obniża ciśnienie.

Posilki z dużą ilością  owoców i warzyw , produktów pełnoziarnistych , zawierających dużo błonnika , przyczyniają sie do normalizacji  ciśnienia krwi, ponieważ  korzystnie oddziałują  na poziom cholesterolu we krwi.

Pozdrawiam, Marysia

Published by

Maria Bereziak

25 lat prowadziłam zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze. Nadal zajmuję się fitoterapią i dietoterapią. Moją misją jest przywracanie Wam zdrowia. W swojej zielarni leczyłam także "serca chore z miłości" Poradz się jeśli cierpisz z powodu swego męża lub partnera. https://leczenieludowe.wordpress.com http:/życiewedwoje.wordpress.com/