Możesz pomóc swojemu sercu

Witaj,

Możesz swojemu sercu znacznie pomóc  obniżając swoje podwyższone ciśnienie krwi.Często wystarczy  zrezygnować  z kilku szkodliwych nawyków i zmienić sposób odżywiania.Dlatego nie powinno się zwalczać nadciśnienia  wyłącznie za pomocą leków , ale wziąć sprawy w swoje ręce i wprowadzić zmiany  w sposobie swojego życia.

U wielu osób  nadciśnienie jest związane  z nadmiernym spożyciem soli , dlatego najlepiej  ograniczyć tę przyprawę – zawarty w niej  sód wiąże  dodatkowo wodę  i przez  to przyczynia sie  do zwiększenia ilości krwi  i ciśnienia.

Ponadto trzeba  wybierać produkty bogate w potas , który pomaga  pozbyć się nadmiaru wody z organizmu i tym samym obniża ciśnienie.

Posilki z dużą ilością  owoców i warzyw , produktów pełnoziarnistych , zawierających dużo błonnika , przyczyniają sie do normalizacji  ciśnienia krwi, ponieważ  korzystnie oddziałują  na poziom cholesterolu we krwi.

Pozdrawiam, Marysia

Autor: Maria Bereziak

Witaj, Miło Cię tutaj widzieć! Oto moja wizytówka. Jestem z zawodu zielarzem- fitoterapeutą. Mój kod zawodu- 323012 oraz naturopatą- kod zawodu 323009. Stosuję niekonwencjonalne metody terapii i leczenia w tym ziołolecznictwo. Ukończyłam kursy I i II stopnia z Towaroznawstwa Ziołowego i Ziołolecznictwa w 1991 roku w Poznaniu w Instytucie Roślin Zielarskich i Przetworów Zielarskich. Prowadziłam 25 lat zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze, nadal prowadzę gabinet medycyny naturalnej. W połączeniu z praktykami klasycznej medycyny układam indywidualny program terapii dla każdej osoby. Potrzebujesz mojej porady zdrowotnej- serdecznie zapraszam do kontaktu, obecnie tylko internetowo!- pisz: tilikum52@onet.eu

%d blogerów lubi to: