Pijesz dużo alkoholu? Bierzesz dużo leków? Stosuj tę roślinę!

 

Witaj,ostropest

Ponieważ głównym narządem odpowiedzialnym za odtruwanie organizmu jest wątroba , warto wiedzieć , że istnieje ziele mające doskonały wpływ na jej pracę i chroniące ją przed uszkodzeniem.

Tym zielem jest ostropest plamisty, roślina popularna w Europie a konkretnie  wyciąg  z jej nasion.

Ostropest jest nietoksyczny i może być stosowany przez długi czas.

Każdy , kto pije dużo alkoholu, bierze silne lub mogące uszkodzić leki lub narkotyki, ewentualnie cierpi na zaburzenia wątroby o różnej etiologii lub styka się z rozpuszczalnikami albo innymi środkami toksycznymi powinien przyjmować ostropest.

Substancją czynną jest tutaj sylimarin i należy szukać preparatów zawierających 70- 80 procent tej substancji. Zalecana dawka to dwie kapsułki lub tabletki / czasem dawkowanie może byc inne- warto sprawdzić na opakowaniu/.

Warto wiedzieć , że sylimaryna działa żółciotwórczo, żółciopędnie, przede wszystkim odtruwająco, przeciwzapalnie, w większych dawkach rozwalniająco rzadziej przeczyszczajaco.

Sylimaryna chroni wątrobę przed szkodliwym wpływem alkoholu,  a także leków, mitoksyn / w tym toksyn z muchomora sromotnikowego/.

Zapobiega marskości i zwłóknieniu wątroby, nerek i serca.

Obniża stężenie cholesterolu we krwi dlatego jest zalecana w naturalnym leczeniu hipercholesterolemii.

W dawce 150- 200 mg znosi kolkę żółciową.

Sylimarynę należy przyjmować doustnie  w dawce 100- 200 mg przynajmniej raz dziennie przez pół roku.

Dopiero dłuższe zażywanie sylimaryny przynosi efekty.

W Polsce  dastępne są drażetki, kapsułki, płyn.

Pamiętajmy : sylimaryna wymiata także wolne rodniki z naszego organizmu.

 

Autor: Maria Bereziak

Witaj, Miło Cię tutaj widzieć! Oto moja wizytówka. Jestem z zawodu zielarzem- fitoterapeutą. Mój kod zawodu- 323012 oraz naturopatą- kod zawodu 323009. Stosuję niekonwencjonalne metody terapii i leczenia w tym ziołolecznictwo. Ukończyłam kursy I i II stopnia z Towaroznawstwa Ziołowego i Ziołolecznictwa w 1991 roku w Poznaniu w Instytucie Roślin Zielarskich i Przetworów Zielarskich. Prowadziłam 25 lat zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze, nadal prowadzę gabinet medycyny naturalnej. W połączeniu z praktykami klasycznej medycyny układam indywidualny program terapii dla każdej osoby. Potrzebujesz mojej porady zdrowotnej- serdecznie zapraszam do kontaktu, obecnie tylko internetowo!- pisz: tilikum52@onet.eu

%d blogerów lubi to: