Te symptomy świadczą, że masz braki kwasów Omega-3

Witaj!

W diecie zawierającej 2 tys. kalorii dziennie 600 kalorii  ok.67 gramów powinno pochodzić z tłuszczu. Najlepszym tłuszczem o działaniu przeciwutleniającym jest oliwa, oraz inne tłuszcze zawierające  jednonienasycone kwasy tłuszczowe, a więc musisz ograniczyć produkty zawierające  wielonienasycone kwasy tłuszczowe Omega-6

Jeśli czujesz , że masz wyschnięte śluzówki oczu, nosa, gardła, pochwy tzn. że masz braki w organizmie kwasów Omega-3.

Kwasy Omega-6 znajdują się  , na przykład w margarynie i oleju sałatkowym, który najczęściej zawiera olej kukurydziany lub słonecznikowy.

A o to  często spotykane oleje wielonienasycone zawierające  najwięcej kwasów tłuszczowych Omega-6.

Olej słonecznikowy-69%, kukurydziany -61 %, sojowy- 54% , z orzechów włoskich-51 %, arachidowy-33%, lniany-16%, z orzechów makadamia-3%

Niektóre oleje  są dodatkowo preparowane w celu uzyskania większej zawartości kwasów jednonienasyconych.

Czytaj uważnie etykietki!

Ograniczaj spożywanie tłuszczów wielonienasyconych , jedząc mniej masła , śmietany, sera, oraz innych pełnotłustych pokarmów,takich jak kurczak ze skórą, tłuste mięso.

Unikaj mieszanych olejów! Bezwzględnie unikaj margaryny! 

Z badań wynika, że gotowanie i pieczenie z użyciem margaryny zwiększa ryzyko chorób  serca  o 90 % ,oraz  zwiększa  ryzyko raka sutka i prostaty.

Jeśli  kiedykolwiek na etykiecie jakiegoś produktu  ujrzysz, że jednym ze składników są  uwodornione lub częściowo uwodornione tłuszcze roślinne zwłaszcza gdy są zapisane na początku listy traktuj to jako ostrzeżenie!

Pamiętaj:bezpiecznie jednak spożywać tłuszcze roślinne w formie  naturalnej, płynnej  a nie utwardzonej.

Jedz więcej: awokado,orzechy włoskie,nerkowce, migdały.

By dostarczyć organizmowi kwasów tłuszczowych Omega-3, jedz łososia,najlepiej czerwonego /tylko gdzie znalezć nie farbowanego , sardynki z wody lub w oliwie, śledzie,  dorsza, siemię lniane oraz orzechy włoskie.

Można przyjmować  jako dodatek   rybi tłuszcz , czyli tran

 

Pozdrawiam, Marysiaa

Autor: Maria Bereziak

Witaj, Miło Cię tutaj widzieć! Oto moja wizytówka. Jestem z zawodu zielarzem- fitoterapeutą. Mój kod zawodu- 323012 oraz naturopatą- kod zawodu 323009. Stosuję niekonwencjonalne metody terapii i leczenia w tym ziołolecznictwo. Ukończyłam kursy I i II stopnia z Towaroznawstwa Ziołowego i Ziołolecznictwa w 1991 roku w Poznaniu w Instytucie Roślin Zielarskich i Przetworów Zielarskich. Prowadziłam 25 lat zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze, nadal prowadzę gabinet medycyny naturalnej. W połączeniu z praktykami klasycznej medycyny układam indywidualny program terapii dla każdej osoby. Potrzebujesz mojej porady zdrowotnej- serdecznie zapraszam do kontaktu, obecnie tylko internetowo!- pisz: tilikum52@onet.eu

%d blogerów lubi to: