Przyjrzyj się swoim paznokciom czego im brak!

Witaj,palce u nogi

Przed każda operacją kobiety proszone są o zmycie z paznokci lakieru, ponieważ po podaniu narkozy obserwacja paznokci pozwala anestezjologowi ocenić, czy pacjentka dostaje wystarczajacą ilość tlenu.Różowe łożysko paznokcia wskazuje na wystarczająca ilość tlenu we krwi, zaś blade lub niebieskawe paznokcie świadczą o tym, że tlenu jest za mało.

Doświadczony diagnostyk potrafi również dostrzec na paznokciach oznaki niektórych schorzeń.

Blade, wygięte do góry paznokcie mogą wskazywać na anemię lub brak cynku.

Paznokcie o niebieskawym odcieniu to znak, ze krew nie dociera do kończyn, i  że istnieje prawdopodobieństwo choroby krążeniowej, prążkowane natomiast wskazują, że ich wzrost zakłóca choroba.

Cienkie paznokcie, zwłaszcza na kciuku, oznaczają, że w pożywieniu jest zbyt mało żelaza i cynku.

Paznokcie mogą stać się łamliwe i blade.

Łamliwe paznokcie oraz infekcja skóry dookoła może oznaczać brak cynku w pożywieniu.Należy spożywać dużo produktów bogatych w cynk, takich jak owoce morza i morskie ryby, jaja, podroby, mięso , orzechy włoskie, soczewica i groch.

Niedobór selenu może doprowadzić do wystąpienia, szerokich pasów wzdłuż lub poprzek paznokci, natomiast zbyt duża jego ilość może doprowadzić  nawet  do czernienia paznokci..

Dużo selenu zawierają zarówno skorupiaki, jak i ryby, również drożdze piwne, podroby, ziarna zbóż oraz przetwory zbożowe.

Małe , białe plamki na paznokciach uważano dawniej za oznakę niedoboru wapnia, ale obecnie sądzi się, że jest to skutek uderzenia, zbyt długiego stosowania manicure, lub rzadko niedoboru cynku.

Zwiększenie spożycia cynku w uzupełniających dawkach farmakologicznych lu przez spożywanie odpowiednich produktów żywnościowych często prowadzi do zaniku białych plamek na paznokciach.

Pozdrawiam, Marysia

Autor: Maria Bereziak

Witaj, Miło Cię tutaj widzieć! Oto moja wizytówka. Jestem z zawodu zielarzem- fitoterapeutą. Mój kod zawodu- 323012 oraz naturopatą- kod zawodu 323009. Stosuję niekonwencjonalne metody terapii i leczenia w tym ziołolecznictwo. Ukończyłam kursy I i II stopnia z Towaroznawstwa Ziołowego i Ziołolecznictwa w 1991 roku w Poznaniu w Instytucie Roślin Zielarskich i Przetworów Zielarskich. Prowadziłam 25 lat zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze, nadal prowadzę gabinet medycyny naturalnej. W połączeniu z praktykami klasycznej medycyny układam indywidualny program terapii dla każdej osoby. Potrzebujesz mojej porady zdrowotnej- serdecznie zapraszam do kontaktu, obecnie tylko internetowo!- pisz: tilikum52@onet.eu

%d blogerów lubi to: