Kaloryczność miodu w stosunku do innych produktów

Witaj,

Miód jest produktem wysokokalorycznym. Oto porównanie kaloryczności miodu w stosunku do produktów codziennego spożycia.100 gramów miodu- dostarcza 319 kcal.

100 gramów kiełbasy- 371 kcal.

100 gramów cukru- 399 kcal.

Jedna łyżeczka miodu dostarcza 64 kcal, a herbata osłodzona dwiema łyżeczkami cukru dostarcza 80 kcal.

Przy dietach tuczących miód jest nieodzowny.

Przy dietach odchudzających, ze względu na wartość odżywczą miodu, nie należy rezygnować z jego spożywania,  raczej ograniczyć inne produkty wysokokaloryczne o mniejszej wartości odżywczej .

Pozdrowienia dla Was, Marysia

 

Autor: Maria Bereziak

Witaj, Miło Cię tutaj widzieć! Oto moja wizytówka. Jestem z zawodu zielarzem- fitoterapeutą. Mój kod zawodu- 323012 oraz naturopatą- kod zawodu 323009. Stosuję niekonwencjonalne metody terapii i leczenia w tym ziołolecznictwo. Ukończyłam kursy I i II stopnia z Towaroznawstwa Ziołowego i Ziołolecznictwa w 1991 roku w Poznaniu w Instytucie Roślin Zielarskich i Przetworów Zielarskich. Prowadziłam 25 lat zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze, nadal prowadzę gabinet medycyny naturalnej. W połączeniu z praktykami klasycznej medycyny układam indywidualny program terapii dla każdej osoby. Potrzebujesz mojej porady zdrowotnej- serdecznie zapraszam do kontaktu, obecnie tylko internetowo!- pisz: tilikum52@onet.eu

%d blogerów lubi to: