Kogo najczęściej atakuje kamica nerkowa?

Pitagoras /VI wiek p.Chr/, grecki filozof i matematyk powiedział:” Wszystko,  co człowiek  czyni zwierzętom spada na niego z powrotem. Ten kto nożem przecina  krowie gardło i nie czuły jest na to, jak ryczy z bólu, ten kto z zimną krwią potrafi  zarżnąć cielątko lub też zjada ptaka, którego sam przedtem karmił- już niedaleki jest od popełnienia zbrodni”.

Jeśli masz  skłonność  do powstawania kamieni nerkowych, ogranicz spożycie mięsa, zwłaszcza jeśli jesz go więcej niż 200 gram dziennie. Zbyt wiele zwierzęcego białka może sprzyjać kamicy nerkowej, mając wpływ na podwyższenie stężenia wapnia, szczawianów a głównie kwasu moczowego również tworzącego kamienie.

Niektóre osoby ze skłonnością do kamicy są pożeraczami mięsa. Niekiedy jedzą go dwa razy więcej, niż zaleca się w zwykłej diecie.

U innych wystarczy przeciętne spożycie białek, by spowodować wzrost wapnia w moczu. A więc mięso sprzyja  a warzywa zapobiegają  tworzeniu się kamieni nerkowych: wegetarianie mają je znacznie  rzadziej  niż jedzący dużo mięsa. Ponadto  spożywają oni dwukrotnie więcej włókien, również uznanych za przeciwdziałające kamicy moczowej i wydalają mniej wapnia z moczem.

Badania wykazały, że wydalanie  wapnia z moczem u dotychczasowych wegetarian rośnie, gdy przechodzą oni na dietę    mięsną.

 

Autor: Maria Bereziak

Witaj, Miło Cię tutaj widzieć! Oto moja wizytówka. Jestem z zawodu zielarzem- fitoterapeutą. Mój kod zawodu- 323012 oraz naturopatą- kod zawodu 323009. Stosuję niekonwencjonalne metody terapii i leczenia w tym ziołolecznictwo. Ukończyłam kursy I i II stopnia z Towaroznawstwa Ziołowego i Ziołolecznictwa w 1991 roku w Poznaniu w Instytucie Roślin Zielarskich i Przetworów Zielarskich. Prowadziłam 25 lat zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze, nadal prowadzę gabinet medycyny naturalnej. W połączeniu z praktykami klasycznej medycyny układam indywidualny program terapii dla każdej osoby. Potrzebujesz mojej porady zdrowotnej- serdecznie zapraszam do kontaktu, obecnie tylko internetowo!- pisz: tilikum52@onet.eu

%d blogerów lubi to: