Jak ograniczyć kalorie? Oto kilka rad!

Witaj

Jeśli ograniczysz ilość kalorii w swoim pożywieniu uchronisz się przed wieloma chorobami związanymi ze starością.Dieta niskokaloryczna, ale o dużych właściwościach odżywczych zwalnia proces starzenia się organizmu, „odmładza komórki „, ogranicza choroby.

Czy to oznacza , że trzeba żyć na granicy głodu?

Nie , kluczem do sukcesu jest wystarczające żywienie, a nie  niedożywienie.

Kalorie są wrogiem młodości, ponieważ do ich przetworzenia w energię zużywa sie więcej tlenu a ten wyzwala produkcję wolnych rodników, które niszczą nasze komórki.

Zmniejszenie kalorii oddala załamanie się odporności organizmu w starszym wieku.

Ponadto obniża się poziom cukru i insuliny we krwi. To bardzo ważne, gdyż wysoki poziom tych substancji we krwi jest pierwszą oznaką przyspieszenia procesu starzenia.

Jeśli jesz dużo , to twój organizm musi produkować  więcej insuliny, a insulina w świetle  ostatnich badań jest przyczyną  wielu przewlekłych chorób. Wspólnie z tłuszczami  prowadzi do niszczenia naczyń tętniczych  a to prowadzi do powstania chorób serca. Prawdopodobnie przyczynia się do rozwoju nowotworów.

Doktor Ron Hart uważa, że ograniczenie liczby spożywanych kalorii o 12 procent oddala objawy starzenia się i jest łatwe do osiągnięcia przez każdego.

Jak ograniczyć kalorie: Oto kilka rad.

Zmniejszaj  kaloryczność posiłków stopniowo, tak , aby spadek masy ciała nie następował nagle.

Zaplanuj taką dietę , dzięki której będziesz zmniejszać masę ciała w ciągu czterech lat. Nie stosuj restrykcyjnych glodówek i diet, bo to może się przyczynić do skrócenia a nie do przedłużenia życia.

Kobiety 1800 kcal, mężczyzni  2000 kcal w odżywczych produktach.

Licz każdą kalorię. Unikaj tak zwanych pustych kalorii, na przykład cukru.

Jedz produkty o dużej zawartości  odżywczej zawierających stosunkowo mało kalorii.

Najwięcej wartości i korzystnie działających substancji znajduje się w owocach i warzywach.

Uwaga : dieta , która ma służyć przedłużaniu życia zakładająca znaczne ograniczenie liczby kalorii w pożywieniu nie nadaje się dla dzieci w okresie wzrostu, dla osób niedożywionych , ciężko chorych ani dla chorych , którzy z różnych przyczyn wymagają większej liczby kalorii.

Miłej Niedzieli,

Marysia

Autor: Maria Bereziak

Witaj, Miło Cię tutaj widzieć! Oto moja wizytówka. Jestem z zawodu zielarzem- fitoterapeutą. Mój kod zawodu- 323012 oraz naturopatą- kod zawodu 323009. Stosuję niekonwencjonalne metody terapii i leczenia w tym ziołolecznictwo. Ukończyłam kursy I i II stopnia z Towaroznawstwa Ziołowego i Ziołolecznictwa w 1991 roku w Poznaniu w Instytucie Roślin Zielarskich i Przetworów Zielarskich. Prowadziłam 25 lat zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze, nadal prowadzę gabinet medycyny naturalnej. W połączeniu z praktykami klasycznej medycyny układam indywidualny program terapii dla każdej osoby. Potrzebujesz mojej porady zdrowotnej- serdecznie zapraszam do kontaktu, obecnie tylko internetowo!- pisz: tilikum52@onet.eu

%d blogerów lubi to: