Kruszon miłosny na święta

Witaj,

 

 

Od dawien dawna używa się ziół do udoskonalenia smaku napojów alkoholowych. Niektóre  spośród najbardziej wyszukanych i cenionych likierów zawdzieńczają smak składnikom ziołowym.

Wiele z nich produkuje się w klasztorach a ich skład stanowi tajemnicę. Wiadomo jednak , że likiery benedyktyński i Chartreuse zawierają spora domieszkę rożnych ziół, creme de menthe przyprawiany jest miętą, a Kimmel kminkiem i kminem.

Wiele aperitifów zawiera zioła: zapach anyżku ma Pernod, a piołunu wermuty.

A OTO PRZEPIS NA KRUSZON MIŁOSNY

* 2 cytryny

* 6 gałązek melisy

* 6 gałązek z kwiatami ogórecznika lub żmijowca

* 1/2 szklanki cukru

* 31/2 szklanki wody

* 1/2 szklanki dobrej brandy

* 1 butelka szampana lub białego musującego wina

Przybranie : kostka lodu z zamrożonymi kwiatami ogórecznika.

1.Z jednej cytryny skroić cienko wierzchnia warstwę skórki w kształt spirali. Obrać pozostałe cytryny. Wszystkie pokroic na cienkie plasterki.

2.Wrzucić do szklanego dzbanka melisę, ogórecznik, plasterki cytryny, skorkę i cuklier. Wlać wodę, wino i brandy i wymieszać. Przykryc i chłodzić przez godzinę.

3. Schłodzić szampana i wymieszać tuz przed podaniem. Ozdobić kruszon kostkami lodu z zamrożonymi kwiatami ogórecznika

Pozdrawiam, Marysia

Autor: Maria Bereziak

Witaj, Miło Cię tutaj widzieć! Oto moja wizytówka. Jestem z zawodu zielarzem- fitoterapeutą. Mój kod zawodu- 323012 oraz naturopatą- kod zawodu 323009. Stosuję niekonwencjonalne metody terapii i leczenia w tym ziołolecznictwo. Ukończyłam kursy I i II stopnia z Towaroznawstwa Ziołowego i Ziołolecznictwa w 1991 roku w Poznaniu w Instytucie Roślin Zielarskich i Przetworów Zielarskich. Prowadziłam 25 lat zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze, nadal prowadzę gabinet medycyny naturalnej. W połączeniu z praktykami klasycznej medycyny układam indywidualny program terapii dla każdej osoby. Potrzebujesz mojej porady zdrowotnej- serdecznie zapraszam do kontaktu, obecnie tylko internetowo!- pisz: tilikum52@onet.eu

%d blogerów lubi to: