Jak w prosty sposób pomóc sobie w uchyłkowatości jelita grubego?

Uchyłkowatość jelita grubego

Z powodu uchyłkowatości jelita grubego cierpią przede wszystkim osoby, które ukończyły 50 rok życia. Na tę chorobę bardziej podatne są kobiety. Zapaleniu uchyłków zapobiega  dieta bogata w błonnik / pełnoziarniste produkty zbożowe/.

Ale jeśli już doszło do zapalenia uchyłków to spożycie np: otrąb może powodować  zaostrzenie stanu zapalnego lepiej więc w takiej sytuacji dzienną porcję błonnika przyjmować w postaci produktów pełnoziarnistych.

Jak złagodzić  dolegliwości przy tej chorobie?

Jeśli już wystąpił stan zapalny lub chwilowe podrażnienie narządu , to pij po każdym posiłku filiżankę herbaty ziołowej z mięty pieprzowej lub rumianku.

Dla rozluznienia napięcia mięśni jelitowych szczególnie polecana jest mięta pieprzowa, która może złagodzić różnego rodzaju dolegliwości jelitowe.

Pozdrawiam, Marysia

 

Autor: Maria Bereziak

Witaj, Miło Cię tutaj widzieć! Oto moja wizytówka. Jestem z zawodu zielarzem- fitoterapeutą. Mój kod zawodu- 323012 oraz naturopatą- kod zawodu 323009. Stosuję niekonwencjonalne metody terapii i leczenia w tym ziołolecznictwo. Ukończyłam kursy I i II stopnia z Towaroznawstwa Ziołowego i Ziołolecznictwa w 1991 roku w Poznaniu w Instytucie Roślin Zielarskich i Przetworów Zielarskich. Prowadziłam 25 lat zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze, nadal prowadzę gabinet medycyny naturalnej. W połączeniu z praktykami klasycznej medycyny układam indywidualny program terapii dla każdej osoby. Potrzebujesz mojej porady zdrowotnej- serdecznie zapraszam do kontaktu, obecnie tylko internetowo!- pisz: tilikum52@onet.eu

%d blogerów lubi to: