Jak w prosty sposób pomóc sobie w uchyłkowatości jelita grubego?

Uchyłkowatość jelita grubego

Z powodu uchyłkowatości jelita grubego cierpią przede wszystkim osoby, które ukończyły 50 rok życia. Na tę chorobę bardziej podatne są kobiety. Zapaleniu uchyłków zapobiega  dieta bogata w błonnik / pełnoziarniste produkty zbożowe/.

Ale jeśli już doszło do zapalenia uchyłków to spożycie np: otrąb może powodować  zaostrzenie stanu zapalnego lepiej więc w takiej sytuacji dzienną porcję błonnika przyjmować w postaci produktów pełnoziarnistych.

Jak złagodzić  dolegliwości przy tej chorobie?

Jeśli już wystąpił stan zapalny lub chwilowe podrażnienie narządu , to pij po każdym posiłku filiżankę herbaty ziołowej z mięty pieprzowej lub rumianku.

Dla rozluznienia napięcia mięśni jelitowych szczególnie polecana jest mięta pieprzowa, która może złagodzić różnego rodzaju dolegliwości jelitowe.

Pozdrawiam, Marysia

 

Published by

Maria Bereziak

25 lat prowadziłam zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze. Nadal zajmuję się fitoterapią i dietoterapią. Moją misją jest przywracanie Wam zdrowia. W swojej zielarni leczyłam także "serca chore z miłości" Poradz się jeśli cierpisz z powodu swego męża lub partnera. https://leczenieludowe.wordpress.com http:/życiewedwoje.wordpress.com/