Kategorie
Twoje Zdrowie: Leczenie Ziołami

Jak w prosty sposób pomóc sobie w uchyłkowatości jelita grubego?

Uchyłkowatość jelita grubego

Z powodu uchyłkowatości jelita grubego cierpią przede wszystkim osoby, które ukończyły 50 rok życia. Na tę chorobę bardziej podatne są kobiety. Zapaleniu uchyłków zapobiega  dieta bogata w błonnik / pełnoziarniste produkty zbożowe/.

Ale jeśli już doszło do zapalenia uchyłków to spożycie np: otrąb może powodować  zaostrzenie stanu zapalnego lepiej więc w takiej sytuacji dzienną porcję błonnika przyjmować w postaci produktów pełnoziarnistych.

Jak złagodzić  dolegliwości przy tej chorobie?

Jeśli już wystąpił stan zapalny lub chwilowe podrażnienie narządu , to pij po każdym posiłku filiżankę herbaty ziołowej z mięty pieprzowej lub rumianku.

Dla rozluznienia napięcia mięśni jelitowych szczególnie polecana jest mięta pieprzowa, która może złagodzić różnego rodzaju dolegliwości jelitowe.

Pozdrawiam, Marysia

 

Autor: Maria Bereziak

Witaj,
Miło Cię tutaj widzieć! Oto moja wizytówka.
Ukończyłam kursy I i II stopnia z Towaroznawstwa Ziołowego i Ziołolecznictwa w 1991 roku w Poznaniu w Instytucie Roślin Zielarskich i Przetworów Zielarskich. Prowadziłam 25 lat zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze, nadal prowadzę gabinet medycyny naturalnej- wspomagam leczenie konwencjonalne- ziołoterapią.
Obecnie udzielam porad internetowo.
Potrzebujesz mojej porady zdrowotnej- serdecznie zapraszam do kontaktu, pisz na maila: tilikum52@onet.eu