Sprzymierzeniec naszego trawienia

Witaj,

Gdy po obiedzie lub kolacji rozpoczną się u Ciebie sensacje wątrobowo- żołądkowe zastosuj:owoc kminku, który znosi nadmierną fermentację. Najlepiej  kminek w takich celach zmieszać pół na pół z majerankiem zemleć w ilości niewielkiej i trzymać w szczelnym słoiku aby to nie wietrzało.

Pół łyżeczki takiego proszku wystarczy zjeść i popić  chłodną  wodą / żeby się nie zakrztusić/ płynem. Stałe picie naparu z łyżeczki kminku w 1 szklance wrzątku jest bardzo wskazane przy wrzodach żołądka i dwunastnicy, wzdęciach i niedomodze wątroby.

Lub zastosuj domową kminkówkę:

Oto przepis:

Domową kminkówkę najlepiej zrobić na świeżo zebranym niedojrzałym zielonym kminku, ale  można również  zrobić z suszonego kminku.Bierze się pół szklanki kminku na litr wódki 40 %, naciągać powinno w cieniu dwa tygodnie, a dla zlikwidowania objawów niestrawności wystarczy pół kieliszka takiej wódki na pół szklanki ciepłej herbaty i popijać po trochu np. przez godzinę.

Nie martw się – przedawkowanie kminku czy to w potrawach czy w celach leczniczych w rachubę nie wchodzi i zaszkodzić nigdy nie może.

Pozdrawiam, Marysia

Możliwość komentowania jest wyłączona.