Rillette z sardynek

Witaj,

W moim  domu  królują na stole sardynki ze względu na wysoką zawartość wapnia i kwasów Omega-3. Kupuję  najczęściej portugalskie w słoikach i niestety też w puszkach, gdyż  są o wiele tańsze.

A o to  przepis na rillette z sardynek

Rillette z sardynek (podobnie jak innych rodzajów rillette) możesz użyć do smarowania chleba lub krakersów, albo do nadziewania papryki, liści endywii lub pomidorów. Doskonale smakują też z soczewicą. Śmietana jest dodatkiem opcjonalnym, ale zalecanym. Doskonale wzbogaca smak i lekko rozrzedza mieszankę.

 Czas przygotowania: 20 minut

Składniki:

17 dag sardynek w oliwie

2 łyżki oliwy z oliwek lub tylko oliwa  w której oryginalnie zanurzone są sardynki

4 łyżki greckiego jogurtu

1 łyżka śmietany

1-2 łyżki soku z cytryny (do smaku)

1-2 łyżki siekanego szczypiorku (do smaku)

Autor: Maria Bereziak

Witaj, Miło Cię tutaj widzieć! Oto moja wizytówka. Jestem z zawodu zielarzem- fitoterapeutą. Mój kod zawodu- 323012 oraz naturopatą- kod zawodu 323009. Stosuję niekonwencjonalne metody terapii i leczenia w tym ziołolecznictwo. Ukończyłam kursy I i II stopnia z Towaroznawstwa Ziołowego i Ziołolecznictwa w 1991 roku w Poznaniu w Instytucie Roślin Zielarskich i Przetworów Zielarskich. Prowadziłam 25 lat zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze, nadal prowadzę gabinet medycyny naturalnej. W połączeniu z praktykami klasycznej medycyny układam indywidualny program terapii dla każdej osoby. Potrzebujesz mojej porady zdrowotnej- serdecznie zapraszam do kontaktu, obecnie tylko internetowo!- pisz: tilikum52@onet.eu

%d blogerów lubi to: