Po którego banana sięgasz?

Witaj,

Banany są uwielbiane na całym świecie. Są nie tylko smaczne, ale też zdrowe. To prawdziwa bomba witaminowa. Oprócz tego zawierają też błonnik i przeciwutleniacze oraz niezbędne składniki odżywcze, które korzystnie wpływają na nasze zdrowie.

Banany są doskonałe dla osób, które cierpią na niedobór potasu. Jeden owoc zawiera aż 465mg tego pierwiastka. W sklepach możemy spotkać banany w różnych kolorach, dlatego warto wiedzieć, które z nich są najlepsze dla naszego organizmu.

Każdy kolor banana ma inne właściwości zdrowotne.
Zielone banany pomagają regulować poziom cukru we krwi. Mają niski indeks glikemiczny i nie powodują nagłego wyrzutu insuliny. Dodatkowo takie niedojrzałe banany są dużo bardziej sycące.

Lekko dojrzały banan, który ma już żółte zabarwienie jest dużo słodszy o zielonego. W tym stadium posiada już mnóstwo antyoksydantów, które chronią przed wolnymi rodnikami.

Dojrzały banan, na którym zaczynają się pojawiać brązowe kropki jest bardzo smaczny. Te cętki oznaczają, że w owocu znajduje się TNF, czyli substancja, która wspomaga leczenie nowotworów. Oprócz tego dojrzały banan reguluje ciśnienie krwi i dodaje energii.

Mocno dojrzałe, miękkie i brązowe banany są najsłodsze ze wszystkich. Dodatkowo wspierają zdrowie mięśni i kości oraz są bogate w składniki odżywcze. Zmniejszają też stres i niepokój.

A Ty, po którego banana sięgasz najczęściej?

Pozdrawiam, Maria

Autor: Maria Bereziak

Witaj, Miło Cię tutaj widzieć! Oto moja wizytówka. Jestem z zawodu zielarzem- fitoterapeutą. Mój kod zawodu- 323012 oraz naturopatą- kod zawodu 323009. Stosuję niekonwencjonalne metody terapii i leczenia w tym ziołolecznictwo. Ukończyłam kursy I i II stopnia z Towaroznawstwa Ziołowego i Ziołolecznictwa w 1991 roku w Poznaniu w Instytucie Roślin Zielarskich i Przetworów Zielarskich. Prowadziłam 25 lat zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze, nadal prowadzę gabinet medycyny naturalnej. W połączeniu z praktykami klasycznej medycyny układam indywidualny program terapii dla każdej osoby. Potrzebujesz mojej porady zdrowotnej- serdecznie zapraszam do kontaktu, obecnie tylko internetowo!- pisz: tilikum52@onet.eu

%d blogerów lubi to: