Staropolska recepta na wypryski i czyraki

Witaj,

Uczep należy do najstarszych ludowych środków leczniczych. Pod nazwą ziela skrofulicznego szeroko używano go do leczenia skrofułów, skazy, czyraczności  i innych schorzeń.Przy stosowaniu zewnętrznym uczep suszy powierzchnię  rany i przyspiesza gojenie się chorych  fragmentów skóry.

Oto recepta:

Bierzemy po jednej łyżce rozdrobnionego ziela uczepu i 1 łyżce liści borówki brusznicy, zioła mieszamy, zalewamy dwiema szklankami wrzątku, zaparzamy w ciągu 15-20 minut, przesączamy przez gazę i pijemy po 1/4 szklanki 3-4 razy dziennie pół godziny przed jedzeniem.

Tą mieszanką lub  tylko z uczepu w formie naparu można leczyć różnego rodzaju trądziki-  w postaci okładów.

Pozdrawiam, Marysia

Autor: Maria Bereziak

Witaj, Miło Cię tutaj widzieć! Oto moja wizytówka. Jestem z zawodu zielarzem- fitoterapeutą. Mój kod zawodu- 323012 oraz naturopatą- kod zawodu 323009. Stosuję niekonwencjonalne metody terapii i leczenia w tym ziołolecznictwo. Ukończyłam kursy I i II stopnia z Towaroznawstwa Ziołowego i Ziołolecznictwa w 1991 roku w Poznaniu w Instytucie Roślin Zielarskich i Przetworów Zielarskich. Prowadziłam 25 lat zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze, nadal prowadzę gabinet medycyny naturalnej. W połączeniu z praktykami klasycznej medycyny układam indywidualny program terapii dla każdej osoby. Potrzebujesz mojej porady zdrowotnej- serdecznie zapraszam do kontaktu, obecnie tylko internetowo!- pisz: tilikum52@onet.eu

%d blogerów lubi to: