Łap małe radości

Wielu czeka na wielkie szczęście. Są rozczarowani, że ono nie przychodzi. W trakcie poszukiwań nie zauważają często małych radości, które leżą na drodze do ich życia. Teodor Fontane daje dobrą radę: „łapać zawsze małe radości, aż przyjdzie wielkie szczęście.Featured Image -- 11250 A jeśli nie przyjdzie, co jest również prawdopodobne, to miało się przynajmniej wiele małych chwil szczęścia”.

Każdy może znaleźć takie małe chwile szczęścia i radości, ponieważ ma ku temu okazję codziennie. Wystarczy, że wyciągnie po nie rękę. Ale musi się schylić, aby je znaleźć, podobnie jak kura, która wydziobuje małe ziarenka. Jeśli będzie uparcie patrzył w górę, nie spostrzeże tego, co leży na jego drodze.

 

Anselm Grün, Mała książeczka o prawdziwej radości życia, Wyd. Jedność, Kielce 2010, str124

 

Autor: Maria Bereziak

Witaj, Miło Cię tutaj widzieć! Oto moja wizytówka. Jestem z zawodu zielarzem- fitoterapeutą. Mój kod zawodu- 323012 oraz naturopatą- kod zawodu 323009. Stosuję niekonwencjonalne metody terapii i leczenia w tym ziołolecznictwo. Ukończyłam kursy I i II stopnia z Towaroznawstwa Ziołowego i Ziołolecznictwa w 1991 roku w Poznaniu w Instytucie Roślin Zielarskich i Przetworów Zielarskich. Prowadziłam 25 lat zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze, nadal prowadzę gabinet medycyny naturalnej. W połączeniu z praktykami klasycznej medycyny układam indywidualny program terapii dla każdej osoby. Potrzebujesz mojej porady zdrowotnej- serdecznie zapraszam do kontaktu, obecnie tylko internetowo!- pisz: tilikum52@onet.eu

%d blogerów lubi to: