Łap małe radości

Wielu czeka na wielkie szczęście. Są rozczarowani, że ono nie przychodzi. W trakcie poszukiwań nie zauważają często małych radości, które leżą na drodze do ich życia. Teodor Fontane daje dobrą radę: „łapać zawsze małe radości, aż przyjdzie wielkie szczęście.Featured Image -- 11250 A jeśli nie przyjdzie, co jest również prawdopodobne, to miało się przynajmniej wiele małych chwil szczęścia”.

Każdy może znaleźć takie małe chwile szczęścia i radości, ponieważ ma ku temu okazję codziennie. Wystarczy, że wyciągnie po nie rękę. Ale musi się schylić, aby je znaleźć, podobnie jak kura, która wydziobuje małe ziarenka. Jeśli będzie uparcie patrzył w górę, nie spostrzeże tego, co leży na jego drodze.

 

Anselm Grün, Mała książeczka o prawdziwej radości życia, Wyd. Jedność, Kielce 2010, str124

 

Published by

Maria Bereziak

25 lat prowadziłam zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze. Nadal zajmuję się fitoterapią i dietoterapią. Moją misją jest przywracanie Wam zdrowia. W swojej zielarni leczyłam także "serca chore z miłości" Poradz się jeśli cierpisz z powodu swego męża lub partnera. https://leczenieludowe.wordpress.com http:/życiewedwoje.wordpress.com/