Już niebawem zmienimy nasze zwyczaje żywieniowe dzięki tej metodzie

Witaj,

Ilość spożywanego pokarmu można kontrolować, zwracając uwagę na wielkość porcji. Para brytyjskich projektantów wymyśliła więc zastawę naczyń i sztućców Half/Full, która dzięki zastosowaniu luster mami oczy, że jedzenia jest więcej niż w rzeczywistości.

 

W najbliższej przyszłości zmiana klimatu wpłynie na globalną produkcję jedzenia. Kiedy wyobrazimy sobie, że kiedyś niedobory pokarmu będą większe, powinniśmy się zapytać, jak już teraz przystosować swój apetyt i tryb życia – przekonują Saki Maruyama i Daniel Coppen ze Studia Playfool.

W każdym elemencie zestawu Half/Full – 2 talerzach, kubku, misce, nożu, widelcu i łyżce – występuje powierzchnia odbijająca, przez co porcja wygląda na większą. Wg młodych Brytyjczyków, którzy powołują się m.in. na japońskie badania, to wystarczy, by wywołać wrażenie sytości i zmniejszyć ilość zjadanego pokarmu. Studium przeprowadzone na Uniwersytecie w Tokio zademonstrowało, że widoczna objętość pokarmu może wpływać na satysfakcję z posiłku. Jeśli wydaje się, że jedzenia jest więcej, uczucie zaspokojenia również jest większe.

Inne badanie wykazało [zaś], że jedzenie w obecności lustra nasila samoświadomość, przez co ludzie spożywają mniej pokarmów. Mimo że koncepcję należy [dopiero] formalnie przetestować, sądzimy, że Half/Full ma potencjał, by zmienić nasze zwyczaje żywieniowe na lepsze […].

Half/Full to projekt dyplomowy Maruyamy i Coppena na Royal College Of Art.

Autor: Maria Bereziak

Witaj, Miło Cię tutaj widzieć! Oto moja wizytówka. Jestem z zawodu zielarzem- fitoterapeutą. Mój kod zawodu- 323012 oraz naturopatą- kod zawodu 323009. Stosuję niekonwencjonalne metody terapii i leczenia w tym ziołolecznictwo. Ukończyłam kursy I i II stopnia z Towaroznawstwa Ziołowego i Ziołolecznictwa w 1991 roku w Poznaniu w Instytucie Roślin Zielarskich i Przetworów Zielarskich. Prowadziłam 25 lat zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze, nadal prowadzę gabinet medycyny naturalnej. W połączeniu z praktykami klasycznej medycyny układam indywidualny program terapii dla każdej osoby. Potrzebujesz mojej porady zdrowotnej- serdecznie zapraszam do kontaktu, obecnie tylko internetowo!- pisz: tilikum52@onet.eu

%d blogerów lubi to: