Przed czym uchroni cię ananas?

Witaj,

Aby utrzymać silne kości należy pić sok ananasowy i jeść różne pokarmy bogate w mangan.Tak radzi prof.Jeanne Freeland-Graves z uniwersytetu w Austin.

Mangan podobnie jak bor bierze udział w metabolizmie kości.

Prof.Graves mówi,  że u zwierząt z niedoborem manganu stwierdza się ciężką osteoporozę i uważa,  iż to samo może mieć miejsce u ludzi.

Rzeczywiście w jednym z badań wykazała, że kobiety z osteoporozą mają około 1/3 mniej manganu niż zdrowe.

Gdy podano im mangan wchłaniały go dwukrotnie więcej niż normalnie , co świadczyło o szczególnym zapotrzebowaniu kobiet z osteoporozą na ten mikroelement.

Ananasy są pełne manganu. Jedz ananasy,  lub pij sok ananasowy.

Inne dobre zródła manganu to : owsianka, orzechy, przetwory zbożowe, fasola, szpinak, herbata.

Miłego Dnia!

Maria

Autor: Maria Bereziak

Witaj, Miło Cię tutaj widzieć! Oto moja wizytówka. Jestem z zawodu zielarzem- fitoterapeutą. Mój kod zawodu- 323012 oraz naturopatą- kod zawodu 323009. Stosuję niekonwencjonalne metody terapii i leczenia w tym ziołolecznictwo. Ukończyłam kursy I i II stopnia z Towaroznawstwa Ziołowego i Ziołolecznictwa w 1991 roku w Poznaniu w Instytucie Roślin Zielarskich i Przetworów Zielarskich. Prowadziłam 25 lat zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze, nadal prowadzę gabinet medycyny naturalnej. W połączeniu z praktykami klasycznej medycyny układam indywidualny program terapii dla każdej osoby. Potrzebujesz mojej porady zdrowotnej- serdecznie zapraszam do kontaktu, obecnie tylko internetowo!- pisz: tilikum52@onet.eu

%d blogerów lubi to: