Olejek na wzdęcia i gazy

Witaj

Pani Anna , osoba raczej wiekowa, cierpiała na poważne kłopoty ukladu trawiennego.Objawialo sie to bólami brzucha, wzdęciami i ogólnym dyskomfortem.Ze względu na ogólny stan chorej kolejne farmaceutyki były raczej niewskazane.Opiekującej się panią Anną córce poza herbatkami ziołowymi doradziłam delikatny masaż brzucha roztworem olejku kminkowego w oleju z nasion winogron.

Taka kombinacja spowodowała znaczne złagodzenie dolegliwości i przez działanie wiatropędne zlikwidowała wzdęcia i bóle.

Olejek kminkowy  w medycynie ludowej jest powszechnie stosowany jako środek wiatropędny przy wzdęciach.

W aromaterapii stosuje się przede wszystkim przy schorzeniach gastrycznych, niestrawności , nudnościach, bólach żołądka.

Ma działanie łagodnie pobudzające, oraz moczo- i żółciopędne, co znajduje zastosowanie w mieszankach używanych przy schorzeniach dróg moczowych, a także  przy cellulite i zaburzeniach w gospodarce płynami.

Olejek jest łagodnym afrodyzjakiem.

Przeciwwskazania:

Olejek o silnym działaniu, przeczytaj post: dekalog aromaterapii..

Pozdrawiam, Marysia

Autor: Maria Bereziak

Witaj, Miło Cię tutaj widzieć! Oto moja wizytówka. Jestem z zawodu zielarzem- fitoterapeutą. Mój kod zawodu- 323012 oraz naturopatą- kod zawodu 323009. Stosuję niekonwencjonalne metody terapii i leczenia w tym ziołolecznictwo. Ukończyłam kursy I i II stopnia z Towaroznawstwa Ziołowego i Ziołolecznictwa w 1991 roku w Poznaniu w Instytucie Roślin Zielarskich i Przetworów Zielarskich. Prowadziłam 25 lat zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze, nadal prowadzę gabinet medycyny naturalnej. W połączeniu z praktykami klasycznej medycyny układam indywidualny program terapii dla każdej osoby. Potrzebujesz mojej porady zdrowotnej- serdecznie zapraszam do kontaktu, obecnie tylko internetowo!- pisz: tilikum52@onet.eu

%d blogerów lubi to: