Smoothie z mniszka lekarskiego

Mąż z wycieczki rowerowej przywiózł mi torbę mniszków, kwiatków i listków. Z listków od razu zrobiłam smoothie. Wyszło pycha. 🙂

Smoothie

 

1 szklanka listków mniszka, najmniej gorzkie są młode listki, które rosną w cieniu
1 dojrzałe mango
2 banany
1/2 szklanki wody

Wszystkie składniki zblendowałam i gotowe. 🙂

SKŁADNIKI DOBREGO SMOOTHIE

Po pierwsze – zielona baza. Na co dzień nie jemy wcale tak dużo “zieleniny”, więc do naszego smoothie warto jest dodać coś zielonego – np. szpinak czy jarmuż.

Po drugie – owoce. Zalecam dodawanie 1-3 porcji owoców – więcej to już tworzenie często cukrowej bomby 🙂 Zresztą tak wtedy mieszamy smaki, że właściwie nie wiadomo, co pijemy.
Dobrze jest wybrać jeden wyrazisty owoc, np. słodki banan czy mango, i 1-2 owoce trochę mniej wyraźne w smaku.

Po trzecie- napój. Możemy zrobić smoothie na bazie wody, mleka, jogurtu, zielonej herbaty, wody kokosowej… do wyboru, do koloru.

Po czwarte – dodatki. Możemy dodać przyprawy (np. cynamon, wanilia), zioła (mięta!) czy daktyle do osłodzenia smoothie.

Buziaki, Marysia

Autor: Maria Bereziak

Witaj, Miło Cię tutaj widzieć! Oto moja wizytówka. Jestem z zawodu zielarzem- fitoterapeutą. Mój kod zawodu- 323012 oraz naturopatą- kod zawodu 323009. Stosuję niekonwencjonalne metody terapii i leczenia w tym ziołolecznictwo. Ukończyłam kursy I i II stopnia z Towaroznawstwa Ziołowego i Ziołolecznictwa w 1991 roku w Poznaniu w Instytucie Roślin Zielarskich i Przetworów Zielarskich. Prowadziłam 25 lat zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze, nadal prowadzę gabinet medycyny naturalnej. W połączeniu z praktykami klasycznej medycyny układam indywidualny program terapii dla każdej osoby. Potrzebujesz mojej porady zdrowotnej- serdecznie zapraszam do kontaktu, obecnie tylko internetowo!- pisz: tilikum52@onet.eu

%d blogerów lubi to: