Zamiast aspiryny stosuj te owoce

Niektóre pokarmy , zwłaszcza owoce mają działanie aspirynopodobne.

Potwierdza to fakt, że osoby uczulone na aspirynę mają podobne reakcje po spożyciu tych właśnie pokarmów.Pokarmy o dużej zawartości naturalnych salicylanów: czarne jagody, wiśnie, suszone porzeczki, curry, suszone daktyle, korniszony, lukrecja, papryka suszona, śliwki, maliny.

Mimo, że alergolodzy ostrzegają  osoby uczulone  przed spożywaniem pokarmów o dużej zawartości naturalnych salicylanów, to z drugiej strony naukowcy są zaintrygowani tym, że zawarte w pokarmach naturalne salicylany mogą przynosić ludziom korzyści , powodując podobne skutki  co aspiryna .

Wiadomo,że przyjmowanie regularnie  małych dawek aspiryny może zapobiegać występowaniu zmian zatorowo- zakrzepowych i zmniejszać ryzyko zawałów serca.

Być może właśnie działanie aspirynopodobne  niektórych pokarmów powoduje , że uważa się  za skuteczne w chorobach układu sercowo-naczyniowego.Ponadto salicylany mają działanie przeciwskrzepliwe, przeciwbólowe, przeciwzapalne.

 

Autor: Maria Bereziak

Witaj, Miło Cię tutaj widzieć! Oto moja wizytówka. Jestem z zawodu zielarzem- fitoterapeutą. Mój kod zawodu- 323012 oraz naturopatą- kod zawodu 323009. Stosuję niekonwencjonalne metody terapii i leczenia w tym ziołolecznictwo. Ukończyłam kursy I i II stopnia z Towaroznawstwa Ziołowego i Ziołolecznictwa w 1991 roku w Poznaniu w Instytucie Roślin Zielarskich i Przetworów Zielarskich. Prowadziłam 25 lat zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze, nadal prowadzę gabinet medycyny naturalnej. W połączeniu z praktykami klasycznej medycyny układam indywidualny program terapii dla każdej osoby. Potrzebujesz mojej porady zdrowotnej- serdecznie zapraszam do kontaktu, obecnie tylko internetowo!- pisz: tilikum52@onet.eu

%d blogerów lubi to: