Zamiast aspiryny stosuj te owoce

Niektóre pokarmy , zwłaszcza owoce mają działanie aspirynopodobne.

Potwierdza to fakt, że osoby uczulone na aspirynę mają podobne reakcje po spożyciu tych właśnie pokarmów.Pokarmy o dużej zawartości naturalnych salicylanów: czarne jagody, wiśnie, suszone porzeczki, curry, suszone daktyle, korniszony, lukrecja, papryka suszona, śliwki, maliny.

Mimo, że alergolodzy ostrzegają  osoby uczulone  przed spożywaniem pokarmów o dużej zawartości naturalnych salicylanów, to z drugiej strony naukowcy są zaintrygowani tym, że zawarte w pokarmach naturalne salicylany mogą przynosić ludziom korzyści , powodując podobne skutki  co aspiryna .

Wiadomo,że przyjmowanie regularnie  małych dawek aspiryny może zapobiegać występowaniu zmian zatorowo- zakrzepowych i zmniejszać ryzyko zawałów serca.

Być może właśnie działanie aspirynopodobne  niektórych pokarmów powoduje , że uważa się  za skuteczne w chorobach układu sercowo-naczyniowego.Ponadto salicylany mają działanie przeciwskrzepliwe, przeciwbólowe, przeciwzapalne.

 

Published by

Maria Bereziak

25 lat prowadziłam zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze. Nadal zajmuję się fitoterapią i dietoterapią. Moją misją jest przywracanie Wam zdrowia. W swojej zielarni leczyłam także "serca chore z miłości" Poradz się jeśli cierpisz z powodu swego męża lub partnera. https://leczenieludowe.wordpress.com http:/życiewedwoje.wordpress.com/