Co kryje się za najbardziej popularnym lekarstwem na świecie?

Co kryje się za najbardziej popularnym lekarstwem na świecie?

Ból głowy, brzucha, kac – to tylko niektóre dolegliwości na które stosujemy aspirynę. Wynaleziono ją ponad sto lat temu, ale naukowcy nadal odkrywają jej nowe działania. Film dokumentalny „Tajemnica Aspiryny” to opowieść o człowieku, który zmagał się o uznanie za prawdziwego wynalazcę tego genialnego leku. Historia została zakłamana.
Kto tak naprawdę po raz pierwszy stworzył aspirynę? Jaką mroczną historię kryje za sobą ta popularna na całym świecie tabletka? Odpowiedź kryje się za ścianą zbudowaną z konspiracji, antysemityzmu i zdrad.
Nowe badania historyczne dowodzą, iż archiwa firmy „Bayer”, która uważa Felixa Hoffmana za twórcę leku, są sfałszowane. Odkrycie zostało zakamuflowane przez niemiecką propagandę.
Arthur Eichengrun – Żyd, przebywający w jednym z obozów koncentracyjnych na terenie Czechosłowacji w 1944 roku napisał list, w którym zaznaczył, że to do niego należy wynalazek. Tekst ten, stał się podstawą debaty: kto naprawdę stworzył aspirynę? Walka o autorstwo trwa.
„Tajemnica aspiryny” wskazuje na szereg znaków zapytania wokół wydarzeń, które miały miejsce w pierwszej połowie XX wieku. Dopełnieniem przywoływanych faktów, archiwalnych zdjęć i nagrań filmowych są wypowiedzi naukowców i przedstawicieli koncernu „Bayer”.

 

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.