Co kryje się za najbardziej popularnym lekarstwem na świecie?

Co kryje się za najbardziej popularnym lekarstwem na świecie?

Ból głowy, brzucha, kac – to tylko niektóre dolegliwości na które stosujemy aspirynę. Wynaleziono ją ponad sto lat temu, ale naukowcy nadal odkrywają jej nowe działania. Film dokumentalny „Tajemnica Aspiryny” to opowieść o człowieku, który zmagał się o uznanie za prawdziwego wynalazcę tego genialnego leku. Historia została zakłamana.
Kto tak naprawdę po raz pierwszy stworzył aspirynę? Jaką mroczną historię kryje za sobą ta popularna na całym świecie tabletka? Odpowiedź kryje się za ścianą zbudowaną z konspiracji, antysemityzmu i zdrad.
Nowe badania historyczne dowodzą, iż archiwa firmy „Bayer”, która uważa Felixa Hoffmana za twórcę leku, są sfałszowane. Odkrycie zostało zakamuflowane przez niemiecką propagandę.
Arthur Eichengrun – Żyd, przebywający w jednym z obozów koncentracyjnych na terenie Czechosłowacji w 1944 roku napisał list, w którym zaznaczył, że to do niego należy wynalazek. Tekst ten, stał się podstawą debaty: kto naprawdę stworzył aspirynę? Walka o autorstwo trwa.
„Tajemnica aspiryny” wskazuje na szereg znaków zapytania wokół wydarzeń, które miały miejsce w pierwszej połowie XX wieku. Dopełnieniem przywoływanych faktów, archiwalnych zdjęć i nagrań filmowych są wypowiedzi naukowców i przedstawicieli koncernu „Bayer”.

 

Autor: Maria Bereziak

Witaj, Miło Cię tutaj widzieć! Oto moja wizytówka. Jestem z zawodu zielarzem- fitoterapeutą. Mój kod zawodu- 323012 oraz naturopatą- kod zawodu 323009. Stosuję niekonwencjonalne metody terapii i leczenia w tym ziołolecznictwo. Ukończyłam kursy I i II stopnia z Towaroznawstwa Ziołowego i Ziołolecznictwa w 1991 roku w Poznaniu w Instytucie Roślin Zielarskich i Przetworów Zielarskich. Prowadziłam 25 lat zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze, nadal prowadzę gabinet medycyny naturalnej. W połączeniu z praktykami klasycznej medycyny układam indywidualny program terapii dla każdej osoby. Potrzebujesz mojej porady zdrowotnej- serdecznie zapraszam do kontaktu, obecnie tylko internetowo!- pisz: tilikum52@onet.eu

Dodaj komentarz

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: