Moje sposoby na pozbycie się pleśniawek i aft

Witaj,

Pleśniawki są objawem kandydozy wywołanej przez grzyby Candida albicans. Choroba ta pojawia  się najczęściej w jamie ustnej, pochwie lub okolicach sromu.Kandydozę poprzedzają infekcje skóry w miejscach / na przykład pod piersiami/, gdzie uszkodzenie  powierzchni skóry , która często była wilgotna, spowodowane było tarciem.

U niemowląt pleśniawki mogą rozwinąć się w jamie ustnej ,sporadycznie na skórze w miejscach, które często zakryte są pieluszką.

Infekcje drożdżakowe pojawiają się, gdy osłabiony jest system odpornościowy, na przykład podczas grypy.

Wystąpieniem pleśniawek zagrożone są również osoby przyjmujące antybiotyki, ldeki hormonalne lub sterydy / stosuje się je na przykład przy astmie/ czy też narażone na stres.

Pleśniawki mogą być również wynikiem  spożywania bardzo ostrych i pikantnych pokarmów i niedoborów witaminowych, a w szczególności  witaminy B 12, żelaza, kwasu foliowego.

Z pleśniawkami mogą się zmagać także osoby z uszkodzoną lub niestabilną protezą.

Osoby cierpiące na powtarzające  się pleśniawki powinny unikać wszystkich produktów zawierających cukier, ponieważ stanowi on pożywkę dla drożdży.

Unikać należy również produktów zawierających drożdże lub pleśnie, takich jak pieczywo, grzyby, winogrona, wino, ekstrakt drożdżowy i sery pleśniowe / brie camembert/.

Jeśli osoba jest już podatna na zakażenie jakimkolwiek gatunkiem drożdży / grzybów/, powinna unikać wszystkich drożdży.

Zakażeniu drożdżami sprzyjają : zmęczenie, wzdęcia, depresja, niepokój, bóle mięśni i stawów, inne infekcje grzybicze oraz wysypka.

Grzyby Candida albicans w swojej formie inwazyjnej mogą w końcu przenikać błonę śluzową jelit, pozwalając toksynom na przedostanie się do strumienia krwi i zainfekowanie całego organizmu.

Pleśniawki bardzo często bytują w pochwie. Objawiają się białą wydzieliną, podrażnieniem oraz bólem. Przez wiele lat lekarze radzili kobietom / nadal aktualne / wprowadzać do pochwy jogurt z żywymi kulturami bakterii w celu stworzenia środowiska o wyższej kwasowości, które sprzyja  rozwojowi naturalnych bakterii ochronnych, pomagających zwalczyć infekcję

Pamiętaj: dieta eliminująca wszystkie rodzaje drożdży jest wysoce korzystna  dla  omawianych osób.

Stosuj:  Przede wszystkim Aphtin, super produkt kosztujący kilka złotych, Dentosept A, Propolan krople, albo Tymsal. / sposób stosowania na ulotkach / i dieta bez cukru i drożdży.

Natomiast białe plamy, znane jako owrzodzenie aftowe, mogą pojawić się w ustach właściwie w każdym miejscu. Zazwyczaj mają jasnoczerwone brzegi i występują pojedynczo lub w większych skupiskach.

Ich występowanie może świadczyć o niedoborze składników odżywczych, na przykład żelaza / przy anemii /, nietolerancji lub uczuleniu na żywność albo o stresie. Owrzodzenie w jamie ustnej bywa tez objawem takich chorób jak celiakia i choroba Crohna. Kobiety cierpiące na owrzodzenie jamy ustnej mogą się doszukiwać związku tego stanu z cyklem miesiączkowym.

Innym powodem są kłopoty z uzębieniem.

Przyczyną tej dolegliwości może być niedobór witamin z grupy B obecnych w mleku, ziemniakach i produktach pełnoziarnistych oraz niedobór cynku zawartego w zarodkach pszennych, orzechach , skorupiakach i jajach.

Kwas foliowy potrzebny jest do utrzymania zdrowych komórek błony śluzowej, a znajduje się w ciemnozielonych warzywach oraz ziarnach zbóż

osoby cierpiące na na owrzodzenie jamy ustnej powinny unikać produktów słonych i kwaśnych, takich jak marynaty oraz gotowanych słodkich potraw i alkoholu.

Podsumowując:

Jedz dużo: ciemnozielonych warzyw liściastych oraz produktów pełnoziarnistych – ze względu na kwas foliowy

Mleka i ziemniaków – ze względu na witaminy z grupy B

Produktów bogatych w cynk, takich jak skorupiaki i orzechy.

Unikaj:

Soli i słonych  produktów, jak frytki

Produktów kwaśnych, jak marynaty

Gotowanych słodkich potraw

Alkoholu

Stosuj leki wymienione powyżej.

Pozdrawiam, Marysia 

Autor: Maria Bereziak

Witaj, Miło Cię tutaj widzieć! Oto moja wizytówka. Jestem z zawodu zielarzem- fitoterapeutą. Mój kod zawodu- 323012 oraz naturopatą- kod zawodu 323009. Stosuję niekonwencjonalne metody terapii i leczenia w tym ziołolecznictwo. Ukończyłam kursy I i II stopnia z Towaroznawstwa Ziołowego i Ziołolecznictwa w 1991 roku w Poznaniu w Instytucie Roślin Zielarskich i Przetworów Zielarskich. Prowadziłam 25 lat zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze, nadal prowadzę gabinet medycyny naturalnej. W połączeniu z praktykami klasycznej medycyny układam indywidualny program terapii dla każdej osoby. Potrzebujesz mojej porady zdrowotnej- serdecznie zapraszam do kontaktu, obecnie tylko internetowo!- pisz: tilikum52@onet.eu

Dodaj komentarz

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: