Jak ochronić swoje oczy przed zaćmą?

Witaj,

Zaćma  to bezbolesne przyćmienie soczewki oka najczęściej występuje  wśród ludzi starszych, ale może się ono pojawić także u osób młodszych, jako rzadki  defekt metaboliczny.Uważa się, że zaćma  / katarakta / jest skutkiem zachodzącego w soczewce oka procesu utleniania.

Jak się chronić?

Przede wszystkim spożywać  w różnej postaci witaminę C, która chroni przed tego rodzaju uszkodzeniem.

Wszystkie badania wykazują , że witamina B2, która znajduje się w mleku, w przetworach z pełnego ziarna oraz wyciągu z drożdży również mają właściwości ochronne na oczy.

Zdolność metabolizowania cukru, zwanego galaktozą, przez niektóre struktury w dnie oka zmniejsza się wraz z wiekiem. Taki stan w połączeniu z dziedzicznym, występu pod nazwą galaktozemii, wysokim poziomem galaktozy we krwi, także może być powodem zaćmy.

Autor: Maria Bereziak

Witaj, Miło Cię tutaj widzieć! Oto moja wizytówka. Jestem z zawodu zielarzem- fitoterapeutą. Mój kod zawodu- 323012 oraz naturopatą- kod zawodu 323009. Stosuję niekonwencjonalne metody terapii i leczenia w tym ziołolecznictwo. Ukończyłam kursy I i II stopnia z Towaroznawstwa Ziołowego i Ziołolecznictwa w 1991 roku w Poznaniu w Instytucie Roślin Zielarskich i Przetworów Zielarskich. Prowadziłam 25 lat zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze, nadal prowadzę gabinet medycyny naturalnej. W połączeniu z praktykami klasycznej medycyny układam indywidualny program terapii dla każdej osoby. Potrzebujesz mojej porady zdrowotnej- serdecznie zapraszam do kontaktu, obecnie tylko internetowo!- pisz: tilikum52@onet.eu

Dodaj komentarz

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: