Ćwiczenia na ból ramion

Podaję 5 ćwiczeń poprawiających swobodę ruchów, poprawiających elastyczność ramion i barków. Im większa liczba wykonywanych ćwiczeń, tym większa szansa na wzmocnienie tych partii ciała.

Obroty zewnętrzne ramion

Ćwiczenie zwiększa swobodę ruchów wykonywanych na przykład przy czesaniu. Możesz je wykonywać na stojąco, siedząco albo leżąco.

Spleć ręce za głową. Ściągnij łokcie, zbliżając je maksymalnie do brody. Następnie odciągnij je jak najdalej na zewnątrz.Powtórz ćwiczenie 5 razy, stopniowo zwiększając liczbę powtórzeń do 10 i wreszcie 20. Ćwiczenie można wykonywać 2-3 razy.dziennie.

Obroty wewnętrzne ramion

Ćwiczenie zwiększa elastyczność ramion. Kobiety wykonują podobne ruchy przy zakładaniu stanika, mężczyzni- przy wkładaniu portfela do tylnej kieszeni spodni.Ćwiczenie najlepiej robić na stojąco, na przykład pod prysznicem, podczas mycia pleców gąbką lub wycierania ich ręcznikiem .

Połóż rękę z tyłu na plecach. Następnie przełóż do tyłu drugą dłoń i skrzyżuj obie ręce w nadgarstkach. Rozpleć ręce i  opuść swobodnie po bokach ciała.Powtórz ćwiczenie 5 razy, stopniowo zwiększając liczbę powtórzeń do 10  i wreszcie 20. Ćwicz dwa razy dziennie.

Zginanie ramion

Zacznij ćwiczenie od opuszczenia rąk wzdłuż ciała. Wyprostuj lewe ramię i spróbuj sięgnąć nad głową do sufitu. Wykonaj ten sam ruch prawym ramieniem. Ćwicz obydwa ramiona na zmianę. Powtórz ćwiczenie 5 ray, stopniowo zwiększając liczbę powtórzeń do 10 i wreszcie do 20. Ćwicz 2 razy dziennie.

Przywodzenie ramion

Rozłóż ramiona na boki, po czym ściągnij je nad głową i spróbuj sięgnąć sufitu. Możesz wyprostować palce lub zwinąć dłoń w pięść.

Obroty wewnętrzne ramion

Jeśli ćwiczenie sprawia ci ból w pozycji stojącej lub siedzącej, możesz je wykonywać na leżąco w łóżku.Chwyć rękoma kijek / lub rączkę od szczotki / i unieść wyprostowane ramiona w górę, sięgając jak najwyżej nad głowę.Jeśli odczuwasz ból podczas wykonywania ćwiczenia, dzięki użyciu kijka silniejsze ramię, wspomoże ruch słabszej ręki.

Powtórz ćwiczenie 5 razy stopniowo zwiększając liczbę powtórzeń do 10 wreszcie  do 20. Po nabraniu wprawy przejdz do drugiej części ćwiczenia.Wyciągnij na przemian ramiona w bok i zataczaj nimi powolne kręgi.Powtórz ćwiczenie 5 razy stopniowo zwiększając liczbę powtórzeń do 10 i wreszcie 20.

Obroty obręczy barkowej

Ćwiczenie można wykonywać w pozycji siedzącej albo stojącej, najlepiej w ciągu dnia, żeby zmniejszyć napięcie mięśni szyi i ramion oraz zachować elastyczność obręczy barkowej.

Wyciągnij ramiona w przód i uformuj z nich koło. Podnieś ramiona na wysokość uszu, przywodząc je jednocześnie do głowy. Odwiedz ramiona do tyłu i wyprostuj się, stając na baczność.Opuść ramiona  znad głowy w przód. Wyobraz sobie, że zataczasz krąg obręczą barkową. Nastepnie powtórz ćwiczenie, odwracając kolejność ruchów. Powtórz ćwiczenie, odwracając kolejność ruchów.Powtórz ćwiczenie 5 razy, stopniowo zwiększając  liczbę powtórzeń do 10 i wreszcie 20

Autor: Maria Bereziak

Witaj, Miło Cię tutaj widzieć! Oto moja wizytówka. Jestem z zawodu zielarzem- fitoterapeutą. Mój kod zawodu- 323012 oraz naturopatą- kod zawodu 323009. Stosuję niekonwencjonalne metody terapii i leczenia w tym ziołolecznictwo. Ukończyłam kursy I i II stopnia z Towaroznawstwa Ziołowego i Ziołolecznictwa w 1991 roku w Poznaniu w Instytucie Roślin Zielarskich i Przetworów Zielarskich. Prowadziłam 25 lat zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze, nadal prowadzę gabinet medycyny naturalnej. W połączeniu z praktykami klasycznej medycyny układam indywidualny program terapii dla każdej osoby. Potrzebujesz mojej porady zdrowotnej- serdecznie zapraszam do kontaktu, obecnie tylko internetowo!- pisz: tilikum52@onet.eu

1 komentarz

Dodaj komentarz

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: