Ćwiczenia zwiększające swobodę ruchów szyi

Jeśli chcesz uelastycznić mięśnie szyi  i zyskać większą swobodę ruchów, poniższe ćwiczenia  pomogą ci w tym.
O ile zgięcia powinno się wykonywać na stojąco, o tyle pozostałe ćwiczenia szyi można robić również na siedząco.

Zginanie

Stań prosto, spójrz w dół i przyciągnij podbródek do klatki piersiowej. Jeśli poczujesz opór albo  ból, nie rób coś na siłę. Ćwiczenie nie powinno przysparzać trudności. Jeśli przy wykonywaniu któregokolwiek z ćwiczeń pojawią się dolegliwości bólowe, skonsultuj się z fizjoterapeutą.

Rozciąganie

Spójrz w górę i odchyl głowę maksymalnie do tyłu. Nie rób coś na siłę.

Zginanie boczne

Przywiedz lewe ucho do lewego ramienia / staraj się trzymać ramiona prosto /. Jeśli poczujesz ból lub opór, nie rób coś na siłę. Następnie przywiedz prawe ucho do do prawego ramienia

Obroty

Obróć głowę i spójrz w tył przez lewe ramię. Podbródek powinien być na wysokości ramienia. Spróbuj obrócić głowę jak najdalej, ale nie rób  nic na silę.

Następnie obróć głowę w drugą stronę i spojrzyj w tył przez prawe ramię.

Ćwiczenia izometryczne szyi

Odrobinę trudniejsze ćwiczenia izometryczne wzmacniają mięśnie szyi.  Wprowadzaj je  powoli i ostrożnie kiedy nabierzesz wprawy w wykonywaniu ćwiczeń zwiększających swobodę ruchów. Nie wstrzymuj oddechu.

Rozciąganie izometryczne

Połóż obie ręce z tyłu głowy. Spróbuj spojrzeć w górę, powstrzymując dłońmi r7uch głowy. Wytrzymaj 6 sekund. Licz na głos.

Izometryczne zginanie boczne

Opuść ręce swobodnie. Połóż lewa rękę na głowie tuz nad koniuszkiem lewego ucha. Spróbuj sklonić głowę w lewo, powstrzymując ruch dłonią. Wytrzymaj 6 sekund. Licz na głos.

Połóz prawa rękę nad koniuszkiem prawego ucha. Spróbuj sklonić głowę w prawo, powstrzymując ruch dłonią. Wytrzymaj 6 sekund. Licz na głos.

Obroty izometryczne

Połóz lewą rękę na lewej skroni. Spróbuj spojrzeć przez lewe ramię, powstrzymując dłonią ruch głowy. Nie kładz ręki na szczęce. Wytrzymaj 6 sekund. Licz na głos.

Połóż prawa rękę na prawej skroni. Spróbuj spojrzeć przez prawe ramię, powstrzymując dłonią ruch głowy. Wytrzymaj 6 sekund. Licz na głos.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.