Gdzie się podziało moje życie?

Ilustracja

Witaj,

Bardzo niewiele dorosłych wyznacza sobie cele w życiu osobistym. Nie jest tajemnicą, że ludzie, którzy wyznaczają sobie cele, osiągają więcej, niezależnie od typu czy skali wyznaczonych celów. Nie twierdzę, że łatwiej im o równowagę  czy dłużej żyją, ale są bardziej spełnieni, szczęśliwsi przez dłuższy okres czasu i o wiele bardziej usatysfakcjonowani życiem. To jedno wystarczy, aby wyróżniali się na tle ludzi, których znamy.

Spośród tysiąca przypadkowo wybranych ludzi każdy pewnie wpasowałby się w jedną z czterech poniższych kategorii:

3 procent z nich miałoby spisane cele wraz z planem działania, który pozwoli im je osiągnąć. To ludzie , którzy inicjują wydarzenia.

10 procent spośród nich miałoby określone, ale nie spisane cele. Tacy ludzie myślą lub oczekują, że pewne rzeczy się wydarzą.

60 procent z nich miałoby niejasne lub ograniczone cele. Więcej czasu poświęcają pewnie zastanawianiu się , dokąd pojadą na najbliższy urlop. Ci ludzie są obserwatorami wydarzeń.

27 procent spośród nich idzie przez życie, nie posiadając celu. Tacy ludzie nie wiedzą i dziwią się , gdzie podziało się ich życie.

Większość  ludzi należących do grupy 27 procent znajdowała się na jakimś zasiłku.

Grupa zaliczająca się do 60 procent zarabiała średnią płacę. Ludzie należący do 10 procent zarabiali kwotę odpowiadającą trzykrotnym średnim miesięcznym poborom, a ci z grupy 3 procent zarabiali dziesięciokrotność średniej miesięcznej pensji.

Czy uważasz zatem, że warto wyznaczać sobie cele?

To od Ciebie zależy, do której kategorii będziesz należał. Musisz po prostu zadecydować, jakie są twoje cele, określić je i zacząć działać.

Łatwo być innym: po prostu rób to, czego inni nie robią, nie chcą lub ignorują. W ten sposób wyróżnisz się w pozytywny,produktywny i proaktywny sposób.

Życie jest zbyt krótkie, by żyć bez pasji, i zbyt długie, by zadowalać się przeciętnością.

I pamiętaj – Nie poddawaj się, proś Boga o pomoc w tym bardzo trudnym okresie dla wszystkich.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.