Współczesne „klucze” do uzdrowiania

Witaj,

Niedostateczne zrozumienie trzech podstawowych czynników odpowiedzialnych za sposób radzenia sobie w sytuacjach trudnych i stresujących- myśli, wsparcia społecznego i aspektów biologicznych- jest przyczyną  tworzenia zabawnych teorii na temat właściwych technik uzdrawiania.Ktoś przekonał się, że wschodnia religia lub filozofia kładzie nacisk na wewnętrzną równowagę i uzdrawianie.

Ktoś inny ” odkrył”, że kluczem do uzdrowienia jest joga lub medytacja czy też koncentracja, taniec, śpiew,  ziołolecznictwo, dieta, którą polubił lub cokolwiek innego.

Kolejna osoba dochodzi do wniosku, że sama medytacja nie jest tak wartościowa jak medytacja połączona z duchowymi rozważaniami. Następnie ktoś inny dodaje do tego modlitwę. I tak dalej.

Każdy pojedynczy element wzmacniający nasze zdolności radzenia sobie może się także przyczynić do poprawy ogólnego stanu zdrowia.

To samo dotyczy tradycyjnego systemu opieki zdrowotnej. W innych krajach są szpitale , w których promuje się techniki samopomocowe, oraz takie, w których popiera się modlitwę lub medytację.

Jeden lekarz uczy swoich pacjentów techniki wizualizacji, a inny zaleca uprawianie aerobiku.

Każda technika w pewnych okolicznościach jest korzystna, ale żadna z nich nie stanowi panaceum. Jeśli jednak pacjent ma pełny obraz tego, co jest zródłem występujących u niego zaburzeń równowagi wewnętrznej i jak można naprawić tę sytuację, to istnieją również wszelkie szanse , by osiągnął dobry i trwały stan zdrowia.

I to właśnie  jest moją misją, aby pomóc Tobie odnalezć  Twoją ” ścieżkę zdrowia”

Jedna myśl na temat “Współczesne „klucze” do uzdrowiania

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.