Witaj,
Łuszczyca jest chorobą przewlekłą skóry przebiegającą z okresami poprawy i nawrotów. Przyczyna łuszczycy nie została dotychczas wyjaśniona. Z pewnością nie jest to choroba zakazna.Najczęstszą postacią jest łuszczyca zwykła. Cechuje się występowaniem ognisk skórnych wyraznie odgraniczonych od nie zmienionej otaczającej skóry pokrytych warstwą miękkich białych łusek.
Łuszczyca zwykle nie ma wpływu na ogólny stan zdrowia, a zmiany skórne nie pozostawiają śladów po ustąpieniu, nie mają też niekorzystnego wpływu na włosy.
Wysiewy świeżych ognisk łuszczycy są częste po spożyciu alkoholu, po silnym zdenerwowaniu, po przeziębieniu, po niektórych lekach.
Rzadsze odmiany łuszczycy, jak wysiękowa, krostkowa, stawowa , uogólniona i inne różnią się objawami oraz przebiegiem.
Ludzie cierpiący na łuszczycę znają dobrze leczenie konwencjonalne dlatego też nie będę się rozpisywała na temat.
Pragnę jedynie zaznaczyć , że ważne znaczenie ma wykrycie i usunięcie ewentualnych ognisk ropnych / zatoki przynosowe, zęby , przewód pokarmowy, nerki, kobiece narządy rodne/.
Leczenie środkami ziołowymi
Duże sukcesy w leczeniu łuszczycy odnosi wiesiołek dwuletni. Nasiona wiesiołka są skuteczniejsze od oleju i preparatów olejowych.
Nasiona należy zemleć lub zmiażdżyć przed spożyciem. Zwykle zaleca się dorosłym osobom 2 lub 3 razy dziennie po 1 łyżeczce. Dzieciom mniej odpowiednio do wieku. Można zmieszać zmielone nasiona z płynnym miodem. Stosowane są również preparaty ziołowe : Betasol / płyn/ i Betagran / granulki/. Obydwa leki mają ten sam skład:owocnia fasoli, korzeń łopianu, korzeń wilżyny, korzeń rzewienia, ziele skrzypu, ziele gryki, owoc bzu czarnego, liść brzozy