Jak leczyłam łuszczycę w swojej zielarni?

Результат пошуку зображень за запитом "wiesiołek"

Witaj,

Łuszczyca jest chorobą przewlekłą skóry przebiegającą  z okresami poprawy i nawrotów. Przyczyna łuszczycy nie została dotychczas wyjaśniona. Z pewnością nie jest to choroba zakazna.Najczęstszą  postacią jest łuszczyca zwykła. Cechuje się występowaniem ognisk skórnych wyraznie odgraniczonych od nie zmienionej otaczającej skóry pokrytych warstwą miękkich białych łusek.

Łuszczyca zwykle nie ma wpływu na ogólny stan zdrowia, a zmiany skórne nie pozostawiają śladów po ustąpieniu, nie mają też niekorzystnego wpływu na włosy.

Wysiewy świeżych ognisk łuszczycy są częste po spożyciu alkoholu, po silnym zdenerwowaniu, po przeziębieniu, po niektórych lekach.

Rzadsze odmiany łuszczycy, jak wysiękowa, krostkowa, stawowa , uogólniona i inne różnią się objawami oraz przebiegiem.

Ludzie cierpiący na łuszczycę  znają dobrze leczenie konwencjonalne dlatego też nie będę się rozpisywała na temat.

Pragnę jedynie  zaznaczyć , że ważne znaczenie ma wykrycie i usunięcie ewentualnych ognisk ropnych / zatoki przynosowe, zęby , przewód pokarmowy, nerki, kobiece narządy rodne/.

Leczenie środkami ziołowymi

Duże sukcesy w leczeniu łuszczycy odnosi wiesiołek dwuletni. Nasiona wiesiołka są skuteczniejsze od oleju i preparatów olejowych.

Nasiona należy zemleć lub zmiażdżyć przed spożyciem. Zwykle zaleca się dorosłym osobom 2 lub 3 razy dziennie po 1 łyżeczce. Dzieciom mniej odpowiednio do wieku. Można zmieszać zmielone nasiona z płynnym miodem. Stosowane są również preparaty ziołowe : Betasol / płyn/ i Betagran / granulki/. Obydwa leki mają ten sam skład:owocnia fasoli, korzeń łopianu, korzeń wilżyny, korzeń rzewienia, ziele skrzypu,  ziele gryki, owoc bzu czarnego, liść brzozy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.