Sprawdzian dla butelkowanej wody pitnej

Podobny obrazWitaj,

Wiele osób sądzi, że wody butelkowane są czystsze i lepiej służą dobremu zdrowiu, niż woda wodociągowa. W rzeczywistości wody butelkowane często zawierają  znacznie więcej mikroorganizmów- aczkolwiek nieszkodliwych- niż woda wodociągowa.Ponadto wiele wód” mineralnych” zawiera nie większe ilości składników mineralnych niż występujące w wodzie wodociągowej.

Wody zdrojowe i stołowe mogą zgodnie z prawem, pochodzić z każdego zródła- od naturalnego począwszy, a na ujęciu wody wodociągowej kończąc.

Dostawcy wody transportują ją , mieszają, filtrują, a część nasycają dwutlenkiem węgla.

Niektórzy ludzie piją wodę butelkowaną, ponieważ sądzą, że zawierają ,mniej azotanów, ale nie zawsze jest tak w rzeczywistości. Wody butelkowane i niektóre wody sodowe mogą zawierać znaczne ilości sodu, pierwiastka przyczyniającego się do wzrostu ciśnienia krwi.

Należy sprawdzać deklaracje na etykietach, ponieważ zawartość sodu w 100 ml różnych wód może zmieniać się od mało znaczącego poziomu 0,5 mg, aż do poziomu 114 mg, który nie jest obojętny dla zdrowia.

Najważniejszym sprawdzianem dla butelkowanej wody pitnej jest akceptacja jej smaku. Woda butelkowana może również stanowić ważny element zabezpieczenia się przed chorobami w podróży.

Na terenach, gdzie woda wodociągowa może być zanieczyszczona, należy używać wody butelkowanej nie tylko do picia, ale również do mycia owoców i warzyw oraz mycia zębów.

One response to “Sprawdzian dla butelkowanej wody pitnej

  1. Pingback: Sprawdzian dla butelkowanej wody pitnej – TRADYCYJNE METODY LECZENIA

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.