Bardzo niebezpieczna ryba

Witaj,

W Japonii spożywanie tej ryby jest tak niepewne, jak gra w rosyjską ruletkę.Zarówno ikra, jak i wątroba ryby fugu zawiera silnie działające toksyny. Jeden nieostrożny ruch noża  podczas przygotowań może spowodować rozlanie się tej trucizny w ciele ryby.

Substancja ta jest tak niebezpieczna, że spożycie zaledwie jednej kropli prowadzi do paraliżu, a pózniej do śmierci.

Szefowie restauracji, których umiejętnościom w przyrządzaniu fugu można by zaufać, muszą przejść siedmioletnią praktykę.

Mimo zachowywanej ostrożności, fugu ciągle pozostaje główną przyczyną śmiertelnych zatruć pokarmowych w Japonii. Według oficjalnych statystyk nadal zdarzają się przypadki śmierci z tego powodu.

Autor: Maria Bereziak

Witaj, Miło Cię tutaj widzieć! Oto moja wizytówka. Jestem z zawodu zielarzem- fitoterapeutą. Mój kod zawodu- 323012 oraz naturopatą- kod zawodu 323009. Stosuję niekonwencjonalne metody terapii i leczenia w tym ziołolecznictwo. Ukończyłam kursy I i II stopnia z Towaroznawstwa Ziołowego i Ziołolecznictwa w 1991 roku w Poznaniu w Instytucie Roślin Zielarskich i Przetworów Zielarskich. Prowadziłam 25 lat zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze, nadal prowadzę gabinet medycyny naturalnej. W połączeniu z praktykami klasycznej medycyny układam indywidualny program terapii dla każdej osoby. Potrzebujesz mojej porady zdrowotnej- serdecznie zapraszam do kontaktu, obecnie tylko internetowo!- pisz: tilikum52@onet.eu

3 comments

Dodaj komentarz

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: