Zmiana sposobu myślenia o stresie

Witaj,

Wielu osobom cierpiącym z powodu stresu może pomóc zastosowanie podstawowych zasad psychologii klinicznej.  Jeśli na przykład kobieta wybierze się do dobrego terapeuty i poskarży się , że jej partner, mąż zupełnie z nią się nie liczy i ignoruje jej uwagi, to terapeuta najprawdopodobniej zapyta ją , jakie ta sytuacja wywołuje w niej uczucia.

Psychoterapeuta zdaje sobie bowiem  sprawę z tego, że mamy niewiele sposobów bezpośredniego wpływania na zachowania innych ludzi, dysponujemy natomiast ogromnym potencjałem zmiany własnych reakcji i interpretacji zdarzeń. Według teorii psychologicznej ludzie marnują zbyt dużo czasu na próby zmiany innych, podczas gdy powinni raczej zmieniać siebie.

Paradoks polega na tym, że bardzo często w momencie, gdy my się zmienimy,  zachowania innych wobec nas również się zmieniają.

Pierwszą i podstawową metodą radzenia sobie  ze stresem jest zatem zmiana sposobu myślenia o wyzwaniach, z jakimi musimy się zmierzyć.

Pozdrawiam, Marysia

Autor: Maria Bereziak

Witaj, Miło Cię tutaj widzieć! Oto moja wizytówka. Jestem z zawodu zielarzem- fitoterapeutą. Mój kod zawodu- 323012 oraz naturopatą- kod zawodu 323009. Stosuję niekonwencjonalne metody terapii i leczenia w tym ziołolecznictwo. Ukończyłam kursy I i II stopnia z Towaroznawstwa Ziołowego i Ziołolecznictwa w 1991 roku w Poznaniu w Instytucie Roślin Zielarskich i Przetworów Zielarskich. Prowadziłam 25 lat zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze, nadal prowadzę gabinet medycyny naturalnej. W połączeniu z praktykami klasycznej medycyny układam indywidualny program terapii dla każdej osoby. Potrzebujesz mojej porady zdrowotnej- serdecznie zapraszam do kontaktu, obecnie tylko internetowo!- pisz: tilikum52@onet.eu

Dodaj komentarz

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: