Człowiek dla medycyny to maszyna

narzędziaWitaj,

We współczesnych społeczeństwach zachodnich system opieki  zdrowotnej opiera się  na modelu choroby przypominających nasze poglądy dotyczące awarii silnika samochodowego.Ciało ludzkie jest postrzegane albo jako zdrowa, sprawna maszyna , albo jako zepsute urządzenie. Kiedy szwankuje, idziesz do lekarza, który wymienia jakąś część, reperuje zawór, dokonuje całościowego przeglądu i regulacji. I chociaż takie podejście czasami prowadzi do fantastycznych wyników, to nie uwzględnia się w nim podstawowych zagrożeń dla zdrowia występujących we współczesnym świecie. Medycyna powinna kłaść większy nacisk na dbanie o zdrowie populacji w taki sposób, by kosztowne interwencje medyczne nie były potrzebne.

Takie zmiany wymagają nowego podejścia do sposobu, w jaki człowiek ma funkcjonować w stanie zdrowia.

Współczesny system opieki zdrowotnej nie powinien się skupiać na sztucznych sercach czy chemioterapii w chorobach nowotworowych, ale raczej na ludziach, którzy cieszą się dobrym zdrowiem.

Jest wiele dowodów na to, że można by zmniejszyć liczbę lekarzy i szpitali oraz poprawić stan zdrowia Polaków.

Wystarczy uczyć ludzi jak powinni się odżywiać i żyć zgodnie z naturą.Może powinniśmy  uczyć się dbania o zdrowie od Chińczyków?

Autor: Maria Bereziak

Witaj, Miło Cię tutaj widzieć! Oto moja wizytówka. Jestem z zawodu zielarzem- fitoterapeutą. Mój kod zawodu- 323012 oraz naturopatą- kod zawodu 323009. Stosuję niekonwencjonalne metody terapii i leczenia w tym ziołolecznictwo. Ukończyłam kursy I i II stopnia z Towaroznawstwa Ziołowego i Ziołolecznictwa w 1991 roku w Poznaniu w Instytucie Roślin Zielarskich i Przetworów Zielarskich. Prowadziłam 25 lat zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze, nadal prowadzę gabinet medycyny naturalnej. W połączeniu z praktykami klasycznej medycyny układam indywidualny program terapii dla każdej osoby. Potrzebujesz mojej porady zdrowotnej- serdecznie zapraszam do kontaktu, obecnie tylko internetowo!- pisz: tilikum52@onet.eu

Dodaj komentarz

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: