Świetne preparaty na szumy uszne i zawroty głowy.

Witaj,

Jakie naturalne substancje wykazują w tym schorzeniu efekt terapeutyczny? Najważniejszym surowcem jest ekstrakt z liści miłorzębu japońskiego. Poprawia on ukrwienie zarówno w obrębie mózgu, jak i ucha wewnętrznego w którym znajduje się narząd słuchu i równowagi. Działa ponadto antyoksydacyjnie i sprawia, że nawet zle  ukrwiona tkanka nerwowa pracuje w taki sposób jakby ukrwiona była dobrze, czyli występuje tutaj efekt zwiększonej tolerancji na niedokrwienie mózgu.

Drugim surowcem zielarskim, który może mieć znaczenie w jednym i drugim schorzeniu jest ekstrakt ze skórek winogron bogaty w resveratrol.

Resveratrol jest jedną z najlepiej przebadanych substancji o działaniu prozdrowotnym.

Być może wynika to z tego, iż występuje w czerwonym winie. Jak wynika z doniesień naukowych substancja ta chroni tkankę mózgową przed niedokrwieniem oraz zmniejsza uszkodzenia narządu słuchu wynikające z hałasu, niedokrwienia lub zaawansowanego wieku.

Resveratrol działa prozdrowotnie   w obrębie układu sercowo- naczyniowego i powinien być zalecany  przez lekarzy kardiologów. Ponieważ utrudnia tworzenie się zakrzepów naczyniowych, chroni śródbłonek naczyń, a także wpływa stabilizująco na ciśnienie tętnicze krwi.

Jest jednak ważny element przy zażywaniu Resveratrolu. Powinien by podawany w kroplach podjęzykowo, tak aby wchłaniał się w jamie ustnej.

Reasumując, w przypadku szumów usznych i zawrotów głowy zalecam suplementować dietę preparatami Ojca Sroki / Memobon oraz kroplami Resveratrol- esencja wina w kroplach. / przepis na opakowaniu/.

Podkreślić należy, że leczenie takie nie dotyczy  wyłącznie podawania preparatów ziołowych.

Częste zawroty głowy z towarzyszącymi szumami usznymi mają swoją przyczynę w zaburzeniach biomechanicznych kręgosłupa szyjnego. Zwłaszcza  , gdy dodatkowo  skarżysz się na bóle głowy, mrowienia palców rąk, zaburzenia widzenia ” typu mroczki i ” „mgła przed oczami”, gdy masz uczucie nudności, kołatania serca.

Często chorzy doświadczają uczucia dużego niepokoju i kłopotów z przebywaniem na otwartej przestrzeni.

Wtedy najlepiej sprawdza się terapia manualna.

Pozdrawiam, Marysia

 

Autor: Maria Bereziak

Witaj, Miło Cię tutaj widzieć! Oto moja wizytówka. Jestem z zawodu zielarzem- fitoterapeutą. Mój kod zawodu- 323012 oraz naturopatą- kod zawodu 323009. Stosuję niekonwencjonalne metody terapii i leczenia w tym ziołolecznictwo. Ukończyłam kursy I i II stopnia z Towaroznawstwa Ziołowego i Ziołolecznictwa w 1991 roku w Poznaniu w Instytucie Roślin Zielarskich i Przetworów Zielarskich. Prowadziłam 25 lat zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze, nadal prowadzę gabinet medycyny naturalnej. W połączeniu z praktykami klasycznej medycyny układam indywidualny program terapii dla każdej osoby. Potrzebujesz mojej porady zdrowotnej- serdecznie zapraszam do kontaktu, obecnie tylko internetowo!- pisz: tilikum52@onet.eu

Dodaj komentarz

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: