Jak opanować głód?

Witaj,

Uczucie głodu to coś, co przeraża osoby pragnące się odchudzać.Uczucie to najczęściej wywoływane jest poprzez  zmniejszoną ilość glukozy w surowicy krwi i tkankach czyli tzw. hipoglikemię.

Hipoglikemię często miewa się, gdy  dieta obfituje w słodkie przekąski ponieważ po radykalnym wzroście poziomu glukozy następuje jego radykalny spadek, nawet do 50 mg%.

Wtedy jesteśmy bardzo głodni. Spadki i wzrosty poziomu glukozy  wywołane są wahaniami ilości insuliny wytwarzanej przez trzustkę. Okazuje się, że na metabolizm insuliny wpływa chrom. Jest on pierwiastkiem śladowym, który może przyczynić się do regulacji poziomu glukozy w surowicy krwi, a także zredukować masę ciała.

Drugą substancją, która może zmniejszyć uczucie głodu jest chitosan.

Jest to naturalny produkt przyjmowany w kapsułkach, który bardzo pęcznieje w żołądku dając uczucie sytości.

Zarówno chrom, jak i chitosan powinny pochodzić ze zródeł naturalnych, który  zawiera pochodzący ze skorupiaków morskich chitosan oraz chrom organiczny.

Autor: Maria Bereziak

Witaj, Miło Cię tutaj widzieć! Oto moja wizytówka. Jestem z zawodu zielarzem- fitoterapeutą. Mój kod zawodu- 323012 oraz naturopatą- kod zawodu 323009. Stosuję niekonwencjonalne metody terapii i leczenia w tym ziołolecznictwo. Ukończyłam kursy I i II stopnia z Towaroznawstwa Ziołowego i Ziołolecznictwa w 1991 roku w Poznaniu w Instytucie Roślin Zielarskich i Przetworów Zielarskich. Prowadziłam 25 lat zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze, nadal prowadzę gabinet medycyny naturalnej. W połączeniu z praktykami klasycznej medycyny układam indywidualny program terapii dla każdej osoby. Potrzebujesz mojej porady zdrowotnej- serdecznie zapraszam do kontaktu, obecnie tylko internetowo!- pisz: tilikum52@onet.eu

Dodaj komentarz

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: