Te owoce ” myją zęby” w wierzeniach ludowych.

jabłońJabłka regulują pracę żołądka, to znaczy pomagają w trawieniu, leczą zarówno biegunkę jak i zaparcia.”Myją zęby” ponieważ pektyny razem z kwasami organicznymi nie dopuszczają  do rozwoju bakterii w jamie ustnej.

Jabłka to jedne z najbardziej wartościowych owoców. Mają bardzo dużo witaminy C, B, soli mineralnych i dużo pektyn powodujących ścinanie się masy jabłecznej w galaretę: dlatego  jabłka nadają się  do rozmaitych kombinacji kulinarnych.

Znaczenie  zdrowotne jabłkowych pektyn jest ogromne. Pomagają  do usunięcia resztek nie strawionych pokarmów, wchłaniają skutki nieprawidłowych fermentacji, regulują florę bakteryjną a także działają  neutralizująco na substancje toksyczne.

Jabłkowa pektyna rozpuszcza cholesterol, zapobiegając tym samym sklerozie.

Stale powinno się jeść jabłka przed snem, poprawiają bowiem krążenie krwi, co wpływa dodatnio na cerę.

Nauka także potwierdziła wierzenia ludowe, że jabłka leczą reumatyzm, artretyzm i podagrę.

Działają wzmacniająco również na mięsień sercowy

Autor: Maria Bereziak

Witaj, Miło Cię tutaj widzieć! Oto moja wizytówka. Jestem z zawodu zielarzem- fitoterapeutą. Mój kod zawodu- 323012 oraz naturopatą- kod zawodu 323009. Stosuję niekonwencjonalne metody terapii i leczenia w tym ziołolecznictwo. Ukończyłam kursy I i II stopnia z Towaroznawstwa Ziołowego i Ziołolecznictwa w 1991 roku w Poznaniu w Instytucie Roślin Zielarskich i Przetworów Zielarskich. Prowadziłam 25 lat zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze, nadal prowadzę gabinet medycyny naturalnej. W połączeniu z praktykami klasycznej medycyny układam indywidualny program terapii dla każdej osoby. Potrzebujesz mojej porady zdrowotnej- serdecznie zapraszam do kontaktu, obecnie tylko internetowo!- pisz: tilikum52@onet.eu

Dodaj komentarz

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: