Współczesne „klucze” do uzdrowiania

Witaj,

Niedostateczne zrozumienie trzech podstawowych czynników odpowiedzialnych za sposób radzenia sobie w sytuacjach trudnych i stresujących- myśli, wsparcia społecznego i aspektów biologicznych- jest przyczyną  tworzenia zabawnych teorii na temat właściwych technik uzdrawiania.Ktoś przekonał się, że wschodnia religia lub filozofia kładzie nacisk na wewnętrzną równowagę i uzdrawianie.

Ktoś inny ” odkrył”, że kluczem do uzdrowienia jest joga lub medytacja czy też koncentracja, taniec, śpiew,  ziołolecznictwo, dieta, którą polubił lub cokolwiek innego.

Kolejna osoba dochodzi do wniosku, że sama medytacja nie jest tak wartościowa jak medytacja połączona z duchowymi rozważaniami. Następnie ktoś inny dodaje do tego modlitwę. I tak dalej.

Każdy pojedynczy element wzmacniający nasze zdolności radzenia sobie może się także przyczynić do poprawy ogólnego stanu zdrowia.

To samo dotyczy tradycyjnego systemu opieki zdrowotnej. W innych krajach są szpitale , w których promuje się techniki samopomocowe, oraz takie, w których popiera się modlitwę lub medytację.

Jeden lekarz uczy swoich pacjentów techniki wizualizacji, a inny zaleca uprawianie aerobiku.

Każda technika w pewnych okolicznościach jest korzystna, ale żadna z nich nie stanowi panaceum. Jeśli jednak pacjent ma pełny obraz tego, co jest zródłem występujących u niego zaburzeń równowagi wewnętrznej i jak można naprawić tę sytuację, to istnieją również wszelkie szanse , by osiągnął dobry i trwały stan zdrowia.

I to właśnie  jest moją misją, aby pomóc Tobie odnalezć  Twoją ” ścieżkę zdrowia”

Autor: Maria Bereziak

Witaj, Miło Cię tutaj widzieć! Oto moja wizytówka. Jestem z zawodu zielarzem- fitoterapeutą. Mój kod zawodu- 323012 oraz naturopatą- kod zawodu 323009. Stosuję niekonwencjonalne metody terapii i leczenia w tym ziołolecznictwo. Ukończyłam kursy I i II stopnia z Towaroznawstwa Ziołowego i Ziołolecznictwa w 1991 roku w Poznaniu w Instytucie Roślin Zielarskich i Przetworów Zielarskich. Prowadziłam 25 lat zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze, nadal prowadzę gabinet medycyny naturalnej. W połączeniu z praktykami klasycznej medycyny układam indywidualny program terapii dla każdej osoby. Potrzebujesz mojej porady zdrowotnej- serdecznie zapraszam do kontaktu, obecnie tylko internetowo!- pisz: tilikum52@onet.eu

2 comments

Dodaj komentarz

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: