Kto nie powinien jeść truskawek?

Truskawki jeden z najbardziej ulubionych letnich przysmaków zawiera więcej witaminy C, niż inne owoce jagodowe.100 gramowa porcja owoców dostarcza tylko 27 kcal. Jedzenie truskawek lub innych produktów o dużej zawartości witaminy C bezpośrednio po warzywach obfitujących w żelazo umożliwi lepsze przyswajanie go przez organizm.

Jest to szczególnie ważne dla osób, które jedzą mało mięsa.

Medycyna ludowa od dawna zalecała truskawki jako środek oczyszczający przewód pokarmowy. Owoce te mają  właściwości przeciwbakteryjne i potrafią doskonale wzmocnić wątrobę.

U niektórych osób  truskawki wywołują uczulenie objawiające się pokrzywką.Wysypka ta jest wynikiem nadprodukcji histaminy. Przyczynia się do tego nieznany alergen występujący w owocach.

Prawdopodobnie reakcję alergiczną wywołują truskawki, które nie dojrzewają na krzakach .

Truskawki zawierają dużo salicylanów i dlatego nie powinny ich jeść  osoby uczulone na aspirynę.

I przede wszystkim nie powinny ich jeść osoby cierpiące na zaburzenia jelitowe, na przykład zapalenie jelita grubego w części zwanej okrężnicą, powinny unikać tych owoców, ponieważ ich pestki mogą drażnić błonę śluzową jelita.

Przez wieki truskawkom przypisywano wiele właściwości leczniczych. Uważano , że usuwają one kamienie nerkowe, a także przynoszą ulgę przy zapaleniu stawów, dnie i reumatyzmie.

Nie wspomnę o kosmetycznych właściwościach tych owoców.

Autor: Maria Bereziak

Witaj, Miło Cię tutaj widzieć! Oto moja wizytówka. Jestem z zawodu zielarzem- fitoterapeutą. Mój kod zawodu- 323012 oraz naturopatą- kod zawodu 323009. Stosuję niekonwencjonalne metody terapii i leczenia w tym ziołolecznictwo. Ukończyłam kursy I i II stopnia z Towaroznawstwa Ziołowego i Ziołolecznictwa w 1991 roku w Poznaniu w Instytucie Roślin Zielarskich i Przetworów Zielarskich. Prowadziłam 25 lat zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze, nadal prowadzę gabinet medycyny naturalnej. W połączeniu z praktykami klasycznej medycyny układam indywidualny program terapii dla każdej osoby. Potrzebujesz mojej porady zdrowotnej- serdecznie zapraszam do kontaktu, obecnie tylko internetowo!- pisz: tilikum52@onet.eu

1 komentarz

Dodaj komentarz

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: